Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

рішенням педагогічної ради

протокол від 27.08.2020 року № 1                ПРАВИЛА

ПОВЕДІНКИ  УЧНІВ  У ШКОЛІ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ У ЗВ’ЯЗКУ З ПОШИРЕННЯМ КОРОНОВІРУСНОЇ ХВОРОБИ (COVID-19)

Вимоги до поведінки.

- Учні зобов’язані приходити до школи за 15-20 хвилин до початку занять та зайти на відповідний вхід до приміщення школи, щоб запобігти утворенню скупчення.

- Не дозволяється перебувати у класних приміщеннях у верхньому одязі.

- Одяг учнів має бути чистим і охайним  та відповідати вимогам, викладеним у Статуті школи.

- Перед початком занять  проінформувати класного керівника про своє самопочуття.

- При підвищеній температурі, появі кашлю, нежитю або ускладненні дихання негайно одягніть маску та звертайтеся за медичною допомогою (до медичної сестри школи, зателефонуйте батькам, повідомте класного керівника,). Поява підвищеної температури, кашлю, ускладнення дихання можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим захворюванням.

ЗАБОРОНЕНО.

• Не можна входити до школи  без наявності захисної маски.
  • Під час уроку не можна вживати їжу, напої, жувати жуйку.
  • ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ  користуватися мобільним телефоном під час  уроків. Користуватися телефоном дозволяється з дозволу вчителя, якщо це передбачено формою роботи на уроці.

Правила поведінки під час перерви.

- Під час перерви учень зобов’язаний бути у захисній масці (крім учнів 1-4 класів).

- Пересуваючись коридорами, дотримуйся дистанції.

– бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях, кататися на поручнях;

– штовхатися або грати  чужим м’ячем  у  приміщенні та за межами.

У шкільній їдальні учні повинні вимити руки милом (у разі відсутності води застосовується антисептик), виконувати вимоги працівників їдальні, вчителів, чергових .

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- заходити до приміщення їдальні з невимитими руками

- перебувати у приміщенні їдальні у верхньому одязі;

- бешкетувати та виносити їжу і напої за межі їдальні.

Маєш знати і виконувати.

У випадку порушень Правил  до учнів можуть бути вжиті такі заходи:

– усне зауваження;

– запис зауваження у щоденник;

– виклик учня самого або з батьками на розмову до адміністрації;

- Тютюнокуріння, вживання алкогольних напоїв, нецензурних висловів на території

школи  КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО.

До закінчення уроків учень може залишити територію тільки з дозволу класного

керівника .

- Кожний пропущений урок  підтверджується відповідним документом.

- Дотримуватися правил техніки  безпеки як під час навчально-виховного процесу так і після  його закінчення.

рішенням педагогічної ради

протокол від 03.01.2020 року № 5

ЗАГАЛЬНІ  ПРАВИЛА

ПОВЕДІНКИ  УЧНІВ  У ШКОЛІ

(відповідно до Закону України «Про  освіту»)

1. Учні 1-11-х  класів зобов’язані:
  • Наполегливо навчатись.
  • Відповідально ставитись до всіх доручених справ.
  • Старанно виконувати домашнє завдання.
  • Акуратно вести зошити, учнівський щоденник  і давати його вчителю без будь-яких  заперечень.
  • Учень має бути ввічливим у спілкуванні з учителями, працівниками школи, батьками інших  учнів , а також з учнями.
  •  Зміцнювати своє здоров’я, дбати про фізичний розвиток.

Вимоги до зовнішнього вигляду, одягу, поведінки.

• Учні зобов’язані приходити до школи за 10-15 хвилин до початку занять.
  • У вестибюлі школи змінити взуття.
  • Не дозволяється перебувати у класних приміщеннях у верхньому одязі.
  • Одяг учнів має бути чистим і охайним  та відповідати вимогам, викладеним у Статуті школи.
  • Учні входять до класу із дзвоником.  Запізнюватись на уроки без поважних

Причин ЗАБОРОНЕНО.

• Під час уроку не можна створювати галасу, відвертати увагу інших учнів, підводитись без дозволу вчителя .
  • Не можна виходити з класу без дозволу вчителя.
  • Під час уроку не можна вживати їжу, напої, жувати жуйку.
  • ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ  користуватися мобільним телефоном під час  уроків. Користуватися телефоном дозволяється з дозволу вчителя, якщо це передбачено формою роботи на урці.
  1. Правила поведінки під час перерви.

2.1 Під час перерви учень зобов’язаний прибрати своє робоче місце й підготуватися  до  наступного уроку.

– бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях, кататися на поручнях;

– штовхатися або грати  м’ячем  у  приміщеннях, не пристосованих для цього;

– з’ясовувати стосунки за допомогою сили.

2.2   У шкільній їдальні учні повинні виконувати вимоги працівників їдальні,

вчителів, чергових .

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• перебувати у приміщенні їдальні у верхньому одязі;
  • бешкетувати та виносити їжу і напої за межі їдальні.
  1. Маєш знати і виконувати.

3.2.  У випадку порушень Правил  до учнів можуть бути вжиті такі заходи:

– усне зауваження;

– запис зауваження у щоденник;

– виклик учня самого або з батьками на розмову до завуча;

3.3. Тютюнокуріння, вживання алкогольних напоїв, нецензурних висловів на території

школи  КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО.

3.4.  До закінчення уроків учень може залишити територію тільки з дозволу класного

керівника або чергового адміністратора.

3.5.  Кожний пропущений урок  підтверджується відповідним документом.

3.6.  Учні повинні дбайливо ставитися до шкільного майна і речей, що належать іншим

учням.

3.7.   Дотримуватися правил техніки  безпеки як під час навчально-виховного процесу так і після  його закінчення.

Заборонено :

– приносити до школи предмети або речовини, які можуть зашкодит здоров’ю та безпеці оточуючих або завадити проведенню навчального процесу;

– під час уроку вживати їжу, напої, жувати жуйку.

1. Учні господарі своєї школи.
  • Учні дбають про збереження та зміцнення матеріально-технічної бази школи, підтримують у належному стані класні кімнати, озеленюють школу.
  • Долучаються до ремонту шкільних меблів, приладів, виготовлення наочних посібників тощо.
  • За пошкоджене шкільне майно батьки учня зобов’язані відшкодувати збитки.