Родинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35


запомнить

 

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Звіт

В.о.директора

Родинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №35

Коваленко О.О. за 2020-2021 навчальний рік https://drive.google.com/file/d/1ajDRUUESx9GNBeR9UEpo_WxSMqyikpfP/view?usp=sharing

 

 

 

 

 

Звіт

 

                                                 В.о.директора

Родинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №35

Коваленко О.О.

за 2019-2020 навчальний рік

 

Висловлювання видатних людей:

“Хоч би яка у вас відповідальна і складна творча робота була на виробництві,

знайте, що вдома на вас чекає ще відповідальніша, ще складніша, ще тонша робота — виховання людини. ”                             

                      

                                                     В.Сухомлинський

“Дитина — рентгенівський знімок сім’ї. ”                                     

                                                     А.Макаренко

“Усі ми стали людьми настільки, наскільки навчилися любити і розуміти інших. ”

                                                      Б.Пастернак

“Якими діти народжуються, не залежить ні від кого, але щоб вони шляхом правильного виховання стали гарними нам під силу ”.

                                                Плутарх

 

Сьогодні ми підбиваємо підсумки роботи колективу школи протягом 2019-2020 навчального року. Рік напруженої роботи, творчих здобутків, нових відкриттів. Ви знаєте, що постійно відбуваються зміни сфері формування змісту середньої загальної освіти. Переглядаються та оновлюються навчальні програми, підручники, увесь навчально-методичний комплекс, який необхідний для успішного функціонування та розвитку сучасної школи. Як в.о.директора школи протягом звітного періоду я керувалася статутом школи, діючим законодавством України, новим Законом про освіту, іншими нормативними документами, що регламентують роботу керівника.

Заступники директора виконували свою роботу відповідно до посадових обов’язків, затверджених директором школи, якими регулювалася їх безпосередня управлінська діяльність. Метою моєї діяльності є розвиток закладу, що орієнтований на модель випускника, характерними рисами якого є гармонійно розвинений, національно свідомий, високоосвічений, життєво компетентний громадянин, здатний до саморозвитку та самовдосконалення; створення позитивного іміджу закладу у мікрорайоні та місті.

Маю честь керувати творчим, працездатним учительським колективом – надійними, досвідченими, сумлінними працівниками. Всі вони – різні за віком, досвідом, темпераментом, ставленням до школи та дітей – потребують уваги, підтримки і допомоги, контролю й визнання своїх педагогічних здобутків. Робота директора і колективу нероздільні і в чомусь директор направляє колектив , а ще частіше саме колектив змушує директора робити ті, чи інші дії . Тому, доповідаючи про свою роботу, я весь час буду опиратись на роботу колективу

 

1. Загальні відомості про навчальний заклад:

Родинська загальноосвітня школа І-ІІI ступенів №35 Покровської міської ради Донецької області

* форма власності – комунальна

* юридична адреса: 85310  Донецька область ,м.Покровськ, м.Родинське, вул.Шахтарська, 19 , телефон (06239) 4-15-65.

* класів –13  , учнівських місць за проектом –  750 , фактично на кінець навчального року у школі  322  учнів, з них у приміщенні школи навчаються 322 учні.

Наповнюваність школи порівняно з проектною потужністю становить  43 %.

* Режим роботи школи: навчальні заняття розпочинаються о 8.00, завершуються не пізніше 15.20 (8-й урок), група продовженого дня для учнів 2-4 класів з навантаженням 0,75 ставки вихователя працює з 12.30 до  16.30 (4,5 години); гурткова робота: 14.30 – 15.30; масові заходи проводяться  до 17.00.

У 2019-2020 навчальному році школа здійснювала свою діяльність згідно з Конституцією України та основними нормативними документами:

Концепції

Концепція Нової української школи / упорядн. : Гриневич Лі­лія, Елькін Олександр, Калашнікова Світлана та ін. / заг. ред. Грищенка Михайла ; Міністерство освіти і науки України. – К., 2016. – 40 с.

Постанови Кабінету Міністрів України

Організація освітнього процесу в закладах освіти у 2019/2020 навчальному році

Програми:

  • 1.Регіональна Програми розвитку освіти: «Освіта Донеччини в європейському вимірі. 2017-2020 роки»,  від 20 липня 2017 року № 840
  • 2.«Програма розвитку освіти м. Покровська Донецької області  на період 2017-2020  p.p.».

Виховна робота

 

2. Матеріально-технічна база школи:

 

Школа розміщена у   чотирьох поверховій будівлі, перший, другий та третій поверхи займають класні кімнати, службові кабінети, четвертий поверх – спортивна зала та актова зала, кабінети. У школі є 25 кабінетів. Утримання всіх приміщень відповідає санітарно-гігієнічним нормам.                                                                                                                                           

 Кабінет інформатики оснащений комп’ютерною технікою – комплект з 10 персональних комп’ютерів отримано школою у 2017 році. Використання сучасних мультимедійних та інформаційних технологій стає одним з важливих елементів навчально-виховного процесу, що забезпечує підвищення ефективності навчально-виховного процесу. В школі створено певну матеріально-технічну базу для проведення уроків з використанням мультимедійних технологій.                                                                                                         У першому та другому класах є інтерактивні дошки, також в наявності є 3 проектори,  2 екрани, 4 телевізори. Школа підключена до мережі Інтернет, встановлена локальна мережа між усіма комп’ютерами в комп’ютерному кабінеті, що забезпечило реальні можливості роботи в Інтернеті як для вчителів так і для учнів. Інтернет-технології широко використовуються. Всі кабінети оснащені учнівськими меблями відповідних ростових груп в неповному обсязі, також є необхідність у заміні та оновленні учнівських меблів неменше одного комплекту.                                                                                  

Продовжується оновлення навчальних кабінетів: поповнено додатковими матеріалами, роздатковими, дидактичними  матеріалами, методичною  літературою, наочними  посібниками, друкованими таблицями, електронними засобами навчальні  кабінети. Придбано демонстраційні матеріали, друковані таблиці, дидактичні посібники тощо для проведення уроків у 1- 4 класах.  Адміністрація навчального закладу разом з трудовим колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у належному стані. Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази навчального закладу – процес невпинний. Фінансово – господарська діяльність закладу здійснюється на основі коштів місцевого бюджету, що надходять у розмірі, передбаченому нормативами фінансування закладу, благодійних коштів для належних  умов його життєдіяльності. Джерелами позабюджетного фінансування закладу є благодійні внески батьків та інших фізичних осіб. Розподіл коштів добровільних внесків відбувається згідно з фактичним їх надходженням батьківським комітетом за поданням адміністрації закладу. Надходження та перерозподіл є зафіксований у звіті батьківської ради.

Приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюлі школи поступово озеленюються, змінюється їх оформлення. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. Шкільні приміщення постійно перебувають в належному технічному стані. Забезпечено дотримання світлового, теплового, повітряного режимів, санітарно-гігієнічного стану. Навчальні класи та кабінети школи забезпечені обладнанням та меблями в обсязі, який дає можливість в основному проводити навчально-виховний процес на належному рівні.                                                                                                                    Протягом 2019-2020 навчального року завдяки батьківській громаді школи продовжується поліпшення матеріально-технічної бази школи так було придбано та подаровано воєнні камуфляжі для гри « Джура»,безконтактний термометр для  вимірювання температури в карантинних умовах Covid-2019, папір для друку, фарбу для спортивної зали, бензин для покосу трави , ліки для медпункту, вапно та інше. Всі фінансові звіти можна переглянути на офіційному сайті школи. https://shkololo35.klasna.com/ru/site/vikoristannya-blagodiinik.htmlТакож протягом року  здійснювалось озеленення  території. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядались працівниками школи, своєчасно обрізаються кущі. Фарбована частково огорожа. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території школи. Школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енергоносіїв не перевищено. Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Це і поступова остаточна заміна вікон, капітальні ремонти фасаду школи, огорожі, паркетної підлоги коридорів, заміна покриття підлоги кабінетів, поновлення навчального комп'ютерного обладнання вивіз твердих побутових відходів, проведення дератизації, усунення порушень при перевірці пожежної безпеки та ремонт згідно припису МНС, придбання матеріалів (дезинфікуючий засіб), придбання меблів (учнівські столи , учнівські стільці ,тощо),капітальний ремонт приміщення школи та багато іншого. Про всі зазначені потреби повідомлено до відділу освіти Покровської міської ради з метою формування кошторису закладу на наступні роки та надані відповідні листи-звернення.                                                                                                  

За минулий рік ми відчули значне збільшення матеріальної підтримки нашого закладу з боку місцевої влади це придбання штучної ялинки у розмірі 3000 тис.грн., виділення трактору для покосу трави, підтримка 4 проєктів ,а саме:

  • Оснащення кабінету трудового навчання швейними машинками у кількості 6 шт. та стільцями учнівськими у кількості 30 шт.;
  • Екран та мультимедійне обладнання для актової зали;
  • Метеостанція для кабінету географії .

Мною протягом року, як керівником закладу ведеться та контролюється систематична робота так під моїм керівництвом колектив педагогів та батьків беруть активну участь в проєктній діяльності, а саме:

Рік участі

 

Назва проєкту

Мета проєкту

Адресат

Результат

2019

Проєкт

« Сучасний клас»

Стільці (30шт)

Покровська міська рада

отримали

Проєкт

« Міні метеостанція для уроків природничого циклу»

метеостанція

Покровська міська рада

отримали

Проєкт

« Сучасна майстерня»

Комплектування кабінету трудового навчання швейними машинками

( 6 шт)

Покровська міська рада

отримали

Проєкт

« Мультимедійний простір»

Укомплектування актової зали проектором та сучасним екраном

Покровська міська рада

отримали

Проєкт

« Молодь змінить Україну»

 

Сучасна лабораторія води

Фонд Богдана Гаврилішена

Участь

2020

Проєкт

« Сучасний кабінет географії – творча лабораторія вчителя і учнів»

Оснащення кабінету № 16

Мультимедійними засобами

Покровська міська рада

На розгляді

Проєкт

« Шкільна мега-бібліотека»

Оновлення матеріально технічної бази шкільної бібліотеки

Покровська міська рада

На розгляді

Проєкт

« Шкільне самоврядування»

Для забезпечення рухливих перерв портативною колонкою

Покровська міська рада

На розгляді

Проєкт

« НУШ»

Укомплектування першого класу новими меблями та ігровим басейном

 

Покровська міська рада

На розгляді

Проєкт

« Шкільна мега-бібліотека»

Оновлення матеріально технічної бази шкільної бібліотеки

Посольство Федеративної Республіки Німеччина

( Київ)

На розгляді

Проєкт

« Математика – цариця науки»

Оновлення матеріально технічної бази

Посольство Федеративної Республіки Німеччина

( Київ)

На розгляді

2020

Всеукраїнський проєкт

 « Мішечок»

Отримання баків для сортування сміття ,

заохочувальні призи

Міжнародний молодіжний рух « School Resycling World» МОН України

 

 

 

Приймаємо ще участь

 Проєкт

« Zero Waste School»

Навчальна поїздка – тренінг по сортуванню сміття та екологічному способу життя

Фонд

В.Кличка м.Київ

 

-

Проєкт « Створення гендерної мапи»

в м.Родинське

Розробка гендерного балансу жінок та чоловіків у житті місцевої громади, оновлення матеріально-технічної бази кабінету психолога

Харківський центр гендерної культури

 

-

( надали перевагу харківським громадським організаціям)

Соціальний проєкт

 « Коронне весілля»

Оснащення в парку

« Соборний» відпочивальної зони

ПРАУ

« ДонецкСталь»

 

На

розгляді

Проєкт

« Відкриваймо Україну»

Можливість реалізувати власну ідею у своєму місті

Благодійний фонд « Фундація Соціальних інновацій « З країни в Україну» МОН України

Приймаємо ще участь

Отже,  основними нашими спонсорами, помічниками і благодійниками, на кошти яких підтримується життєдіяльність школи,  поки що  залишаються батьки.  Я висловлюю велику    вдячність усім батькам, головам класних батьківських комітетів, батьківським класним колективам за дієву матеріальну допомогу.                                                                     

Однак, в діяльності закладу є проблеми, які слід вирішувати:                                                                                                                                       

-забезпечення матеріально-технічної, навчальної бази для 1-х класів згідно з вимогами Нової української школи;                                                                                                                           

-забезпечення навчальних кабінетів меблями (заміна учнівських парт);                                   

-потребує оновлення оформлення коридорів, холу.

Користуючись нагодою хочу щиро подякувати вчителям, батькам і техперсоналу, які не байдужі до проблем закладу і прикладають максимум зусиль для проведення ремонтних робіт по підготовці школи до 2020-2021 навчального року і виконують їх якісно та вчасно.

3. Кадрове забезпечення школи:

В.о. директора школи – Коваленко Ольга Олександрівна, освіта вища педагогічна, за фахом учитель початкових класів та української мови; стаж педагогічної роботи  17 років, стаж роботи на посаді в.о. директора школи 9 місяців;

Заступник директора школи з навчально-виховної роботи –Машьянова Людмила Сергіївна, освіта вища педагогічна, за фахом учитель географії,  педагогічний стаж 17 років, на даній посаді 5 років;

Заступник директора школи з виховної роботи –Коптєва Наталія Василівна, освіта вища педагогічна, за фахом учитель географії,  педагогічний стаж 25 років, на даній посаді 1 рік;

 Педагог-організатор школи  -Бойко Людмила Вікторівна, освіта неповна вища, педагогічна, педагогічний стаж складає 27 років, на посаді педагога-організатора –  7 років;

Практичний Психолог школи Мережко Наталія Анатоліївна, освіта вища , педагогічний стаж складає 22 роки, на посаді психолога – 6 років.

Кількісний склад працівників школи за штатним розписом:

 

Назва структурного підрозділу та посад

Кількість штатних посад

Кількість фактично

 зайнятих посад

Працюючих осіб

 

Вакансії

1.

Адміністрація:

5

5

5

-

 

з них: директор школи

1

1

1

-

 

 заступник директора з НВР

1

1

1

-

 

заступник директора з ВР

0,5

0,5

1

 

 

 педагог-організатор

1

1

1

-

 

практичний психолог

0,5

0,5

1

-

2.

Педагогічні працівники

 

 

 

-

 

а саме: учителі

22

22

18

-

 

            вихователь ГПД

0,75

0,75

1

-

3.

Спеціалісти

 

 

 

-

 

а саме: завідувач бібліотекою

1

1

1

-

 

завідувач господарством

1

1

1

-

 

секретар-друкарка

1

1

1

-

 

сестра медична

1

1

1

-

4.

Молодший обслуговуючий персонал

 

 

 

-

 

а саме: двірник

1

1

1

-

 

            сторож

2

2

2

-

 

            прибиральник

10

10

10

-

 Якісний склад педагогічних працівників (включно з адміністрацією):

 

Показники

Кількість осіб

% від загальної кількості

1.

Освітньо-кваліфікаційний рівень:

 

 

 

спеціаліст або магістр (повна вища)

23

85%

 

молодший спеціаліст (середня педагогічна)

4

15%

2.

Розподіл за стажем педагогічної роботи:

 

 

 

до 3 років

2

7%

 

з 3 до 10 років

4

15%

 

з 10 до 20 років

9

33%

 

20 і більше років

12

45%

3.

Розподіл за кваліфікаційними категоріями:

 

 

 

Вища кваліфікаційна категорія

1

4 %

 

Перша кваліфікаційна категорія

9

33%

 

Друга кваліфікаційна категорія

10

37%

 

Спеціаліст

3

11%

 

Не мають категорії

4

15%

4.

Наявність відзнак, педагогічного звання:

 

 

 

Грамота Міністерства освіти і науки України

-

-

 

«Відмінник освіти України»

-

-

 

Звання «Учитель-методист»

-

-

 

Звання «Старший учитель»

-

-

Тижневе навантаження вчителів здійснюється тарифікаційною комісією.

Одним з моїх функціональних обов’язків на 2020-2021 н.р. є управління підвищенням професійної кваліфікації вчителів:

- методична робота;

 - координація її змісту з підготовкою на курсах, самоосвітою;

 - загальношкільні та індивідуальні форми роботи з педагогічними кадрами;

 - створення творчих груп, упровадження в практику роботи досягнень психолого-педагогічної науки і передового педагогічного досвіду;

 - організація шкіл передового педагогічного досвіду, дискусій, семінарів, консиліумів, творчих звітів;

- участь у проєктній діяльності;

 - контроль за  проведенням оглядів-конкурсів, методичних виставок, місячників методичної роботи, предметних декад; - творчі зв’язки з НМЦ, управлінням освіти. В стилі управління намагаюсь дотримуватись таких принципів: -розвиток делегування повноважень; - здійснення індивідуального підходу до кожного; - урахування рівня розвитку колективу; - створення атмосфери співпраці; - створення умов реалізації; - виявлення поваги та довіри до працівників.

4. Медичний супровід навчально-виховного процесу:

У школі є медичний пункт, який оснащений самим необхідним обладнанням: ростомір з вагами, бактерицидна лампа, тонометр, шафа для зберігання медпрепаратів, шафа для зберігання медичних документів, скринінг для вимірювання температури, ліки, деззасоби. тощо. Медсестра піклується про те, щоб у медпункті завжди були медпрепарати, необхідні для надання первинної допомоги учасникам навчально-виховного процесу, антисептик для рук, дез розчин в наявності.

 На всіх учнів школи оформлені медичні документи згідно з вимогами, чітко ведеться облік щеплень, до яких додається згода батьків; у зв’язку з карантином  всі учні школи пройдуть  плановий поглиблений медогляд у серпні 2020 року.

  Керуючись сумісним наказом  МОЗ та МОН України від 20.07.2009  №518/674 «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» медична сестра контролювала   проведення уроків фізкультури не в достатній кількості із відповідним записом до журналу. До початку навчального року нею були підготовлені листи здоров'я установленого зразка, впродовж року вносилися зміни за необхідності.

Стан здоров’я учнів школи

Родинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 35

Навчальний рік

Загальна кіль-сть учнів

Пройшли медичне обстеження

Віднесено за станом здоров’я

Основної групи

Підготовчої групи

Спеціальної групи

Звільнено

2018-2019 н.р

282

282

249

24

2

7

2019-2020 н.р

317

317

287

19

5

6

 

Відсоток учнів віднесених до підготовчої і спеціальної медичних груп та звільнених від занять фізичною культурою за типами захворювань від загальної кількості учнів у школі:

 

Навчальний рік

Захворювання

дихальних шляхів

Захворю-вання органів травлення

Захворювання серцево-судинної системи

Захворювання опорно-рухового апарату

Захворю-вання очей

2018-2019 н.р.

10

10

6

7

10

2019-2020 н.р.

17

15

10

10

14

Медична сестра вела облік  стану харчування, агітаційну роботу з профілактики різних захворювань, облік санітарних книжок та проходження медичного огляду колективом школи, захворюваності учнів, патронує дітей, які знаходяться на диспансерному обліку, підтримує зв'язок з їх батьками. Впродовж року контролювала дотримання у школі санітарно-гігієнічних вимог, перевіряла використання дезінфікуючих розчинів при виконанні вологого прибирання, здійснює обов’язки щодо приготування дезінфікуючих розчинів. Відповідально ставиться до здійснення контролю за якістю харчування учнів, дотриманням вимог санітарії та гігієни у шкільному харчоблоці.

5. Організація харчування учнів школи.

Харчування учнів здійснюється в їдальні школи, яке знаходиться в окремому приміщенні, згідно державним санітарним правилам і нормам влаштування та утримання загальноосвітніх навчальних закладів. Їдальня обладнана достатньою кількістю приміщень та інвентарем, каналізацією, водогоном.

Учні початкових класів та пільгових категорій харчуються взагалі безкоштовно, але мають змогу за бажанням батьків харчуватись з доплатою.

Харчування учнів школи організовує ФОП «Хаванська Н.В.», школа отримує готову продукцію, що виготовляється в їдальні ЗОШ №35.Також фоповцями примірне меню погоджене з санепідемстанцією, відділом освіти. Асортимент обідів різноманітний. Учні харчуються на великій перерві. Посуду достатньо для прийняття їжі учнями в два етапи. Посадочних місць на 70 учнів. Рекреації приміщення естетично оформлені, відремонтовані косметично. Холодильне обладнання в наявності . Продукція реалізується своєчасно. У школі організоване  харчування для учнів 1-10 класів (сніданок), для вихованців групи продовженого дня   – дворазове: сніданок та обід. Крім того значна частина учнів харчувались буфетною продукцією (випічка, соки, чай тощо). Діти пільгових категорій (сироти, позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених сімей, АТО,ЧАЕС, тощо) отримували харчування за рахунок Покровської міської ради.  Впродовж навчального року кількість дітей пільгових категорій змінювалась  у зв’язку з рухом, або надання дитині пільгового статусу. Вимоги санітарії та гігієни дотримуються, працівники мають особові медичні книжки, своєчасно (двічі на рік) проходять періодичний медичний огляд. Також кожен день  бракеражна комісія перевіряє якість страв та стан продуктів.

6. Навчально-виховна робота у школі.

З метою з’ясування рівня виконання завдань Державного стандарту було проведено тематичні перевірки щодо дотримання принципу наступності при переході учнів з початкової в основну школу, щодо створення комфортних умов для навчання в школі першокласників. Результати вивчалися на нарадах при директорові, докладно проаналізовані та оформлені у вигляді наказів по школі.

Діяльність педагогічного колективу школи спрямована на розвиток творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для навчання і виховання інтелектуальних і творчо обдарованих дітей.

Відповідно до наказу відділу освіти Покровської міської ради «Про перенесення термінів проведення осінніх канікул у закладах загальної  середньої освіти» від  11.10.2019 № 462 було перенесено терміни осінніх канікул.  У зв’язку з цим  вчителями було внесено корективи до календарних планів, скориговано графік тематичного оцінювання, контрольних робіт.

Також у зв’язку з призупиненням навчально-виховного процесу у 1-11 класах з  24.01.2020 по 14.02.2020 (накази по школі від 31.01.2020 №39, від 07.02.2020 № 42), вчителями внесено корективи до календарних планів, щодо ущільнення навчального матеріалу та викладання його у дистанційному режимі, але кількість проведених лабораторних, практичних та контрольних робіт відповідає запланованій у календарних планах.

З метою дотримання вимог чинного законодавства та запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID – 19, відповідно до наказів (від 12.03.2020 № 75, від24.04.2020 № 106, від 20.05.2020 №122а, та наказу від 13.03.2020 №378а « Про організацію дистанційної роботи працівників школи та організацію дистанційної форми здобуття освіти») з 12.03.2020 року по 29.05.2020 року навчальний процес здійснювався у дистанційному режимі.

Разом з тим, основними завданнями роботи з педагогічними кадрами у школі було  визначено продовження роботи щодо реалізації Концептуальних засад реформування середньої школи - Нова Українська школа (рішення Колегії МОН 27.10.2016). З цією метою вже систематично організовано проходження спеціальної підготовки для вчителів, які з 1 вересня 2020 року будуть працювати у 1 класі Нової Української школи. Так учитель початкових класів Бондаренко В.І.., яка комплектує 1 клас на новий навчальний рік, пройшла курсову перепідготовку з проблеми «Проектування освітнього середовища в новій початковій школі», успішно пройшла «Онлайн-курс для вчителів початкової школи (EdEra), онлайн-курс «Вчимося жити разом», про що є відповідні сертифікати; є відповідна підготовка  учителя англійської мови Кукало А.А, яка успішно пройшла онлайн-курси, тренінг; також навчання у формі тренінгу у 2018н.р. пройшла заступник директора школи з НВР роботи Машьянова Л.С. та відповідні курси з інформатики пройшла вчитель  інформатики Лазаревою О.С.  

В цілому роботу ШМО протягом 2020-2021 н.р. можна оцінювати задовільно.  Продовжено роботу інтегрованих  та  предметних міських методичних об’єднань з періодичністю чотири рази на рік (серпень, жовтень, січень, березень):Всі учителі школи охоплені різноманітними формами методичної роботи: у школі досить активно працюють методичні об’єднання учителів-предметників гуманітарного спрямування, природничо-математичного, класних керівників та вчителів початкових класів.

 Творча група учителів школи під керівництвом Лазаревої О.С. долучились до участі у міському конкурсі STEM-проектів, було розроблено та реалізовано проект в рамках школи «Сонячна система», але у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Країні та карантинними заходами ( COVID-2019)  на міському конкурс перенесено.

 Вагомим критерієм результативності роботи педагогічного колективу є участь учнів школи у предметних олімпіадах, конкурсах. Так у звітному році учасниками другого етапу олімпіад з основних предметів стали 45 учнів школи. По рейтинговому оцінюванню шість наших учнів показали результат на рівні міста Покровська, а саме: 

Назва

Результати

Класи

3

4

5

6

7

8

9

10

11

1

Трудове навчання

         

   

2

Математика

   

           

3

Конкурс учнівської молоді ім. Т.Шевченка

   

 І м.

   

 3м

     

4

Конкурс знавців української мови імені П.Яцика

 

         

5

Географія

         

4 м

     

6

Історія

         

     

7

Правознавство

           

8

Англійська мова

         

     

9

Рос. мова література

           

   

10

Хімія

         

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Такі результати обумовлені рядом причин:

- відсутність особистої зацікавленості вчителів (додатковий час, який витрачає учитель на підготовку учня, не оплачується);

- часто один і той самий учень, задіяний в ряді проектів, а це знижує якість участі у предметних олімпіадах.

Отже, треба підсилити, активізувати роботу щодо виявлення та педагогічної підтримки обдарованих і здібних учнів.

Учні нашої школи – активні учасники  мовно-літературних конкурсів, творчих, спортивних та інших конкурсів :

Таблиця результативності за 2019-2020 н.р.

Всеукраїнські конкурси (змагання):

Назва заходу

П.І. учня/ команди

Зайняте                     місце

ПІБ керівника, посада

Міжнародна гра зі світової літератури «Sunflower – 2019»

17 учасників

Сертифікати учасників

Коптєва Н.В., вчитель російської мови та зарубіжної літератури

Конкурс оповідань для школярів від Dream School

Левченко Світлана

учасник

Фоміна Н.П., завідувач бібліотеки

Міжнародний Проєкт «Christmas cards exchange» на платформі eTwinning

Учні 5.6,7,8 класів

учасники

Вчителі англійської мови Шаповалов А.А., Кукало А.А.

Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»

8 учнів

 

 

Довгун Д., Гвоздецький Д

 

 

Ященко І.

Лазукіна Р.

Сертифікати учасників

 

Диплом І ступеня регіонального рівня

 

Диплом ІІ ступеня регіонального рівня

Стадник О.Л. вчитель української мови та літератури

Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта. Осінь 2019»

6 учнів 6а класу

 

 

Довгун Данило

Лазукіна Софія

Сертифікати учасників

 

Диплом ІІІ місце

Диплом І місце

 

Стадник О.Л. вчитель української мови та літератури

Обласні конкурси (змагання):

Назва заходу

П.І. учня/ команди

Зайняте                     місце

ПІБ керівника, посада

Конкурс малюнків «Зимові візерунки»

Арутюнян М. 8 клас

Пирогова Д.10 клас

ІІІ місце

 

І місце

Духаніна О.Р. вчитель музичного мистецтва

Конкурс колажів    «Єнергозбереження - це наше майбутнє!»

Тюрін Р., Пікуль І., Грищенко М.,

Клепач В.

І місце

Кукало А.А., вчитель англійської мови та літератури

Бліц-конкурс дитячої творчості «Мій дом – моя фортеця»

Гуменюк Василина

Сертифікат за участь

Духаніна О.Р. вчитель музичного мистецтва

Обласна  виставка–конкурс  різдвяних композицій «Віфлеємська зірка»

Кошарна Ю.7 клас

 

ІІ місце у номінації «Різдвяне дерево»

Духаніна О.Р. вчитель музичного мистецтва

Обласний конкурс відеороликів  «Стоп, сміття»

Учні 7 класу

Артемова Х.

Гридін М.

Кошарна Ю.

Корінь Д.

Телих А.

 

І місце

 

Качур Л.Д. вчитель української мови та літератури

Обласний конкурс дитячої творчості «Природа і творчість!

Сайфуллін Олександр 2 клас

І місце

Гребьонкіна Т.Б., вчитель початкових класів

Всеукраїнська трудова акція «Парад квітів біля школи» обласний етап

 

Козюра Дарина

Левченко Світлана

Єфременко Денис

Волосюк Данило

Штанько Дмитро

ІІІ місце

Машьянова Л.С. вчитель географії

Міські конкурси (змагання):

Назва заходу

П.І. учня/ команди

Зайняте                     місце

ПІБ керівника, посада

Міська виставка дитячої творчості «Наш пошук і творчість тобі Україно»

Пікуль Ілля 5А

 

Семенченко Катерина – 10 кл.

І місце

 

 

ІІ місце

Самборська О.А., вчитель трудового навчання

Міська виставка дитячої творчості «Наш пошук і творчість тобі Україно»

Сайфуллін Олександр, 2 кл.,

ІІ місце

Гребьонкіна Т.Б., вчитель початкових класів

Міський фестиваль паперової творчості

Іщенко Марія 7 клас

Хотульова Марія

І місце

 

І місце

Самборська О.А., вчитель трудового навчання

Міський фестиваль паперової творчості

Котова Марія

І місце

Гребьонкіна Т.Б., вчитель початкових класів

Виставка конкурс дитячої творчості «Іду з дитиною до Тараса»

Полуянчик Поліна, 6А

 

Ляшенко Павло, 5Б кл

 

Поповська Вікторія

І місце

 

ІІ місце

 

ІІІ місце

Стадник О.Л.

 

Петросян М.Л.

 

Духаніна О.Р.

Міський Конкурс малюнків «Судова влада України»

Кошарна Ю.7 клас

 

ІІ місце

Духаніна О.Р. вчитель музичного мистецтва

Літературний флешмоб присвяченого 75-річчю Великої Перемоги 

«Ми знаємо про Другу Світову"

Левченко Світлана

учасниця

Фоміна Н.П., завідувач бібліотекою

«Міський фестиваль рідної мови»

Арутюнян  М.  – 8 клас

Арутюнян Вреж – 6 клас

Грамота за участь у фестивалі

Духаніна О.Р., вчитель музики та малювання

Міський етап обласного конкурсу ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив…»

Приходько Ангеліна – 11 кл.

Савчук Світлана  - 10 клас

Диплом учасника

 

Диплом учасника

Коптєва Н.В., вчитель російської мови та зарубіжної літератури

Міські змагання з армрестлінгу серед учнів шкіл міста

Юрченко Адам

 

Лебедєва Анастасія

 

Колісов Дмитро

І місце

 

І місце

 

ІІ місце

Тропнікова Н.Я. вчитель фізичної культури

Міські змагання з шахів присвячені Дню народження М.Леонтовича

Юрченко Ілля 5а  клас

Грамота за участь

Тропнікова Н.Я. вчитель фізичної культури

Міський конкурс-захист наукових робіт МАН

Кравченко Діана, 9 клас

Учасниця відбіркового етапу

Легеза Л.В., вчитель хімії

День Безпечного Інтернету 2020 від Донецького національного технічного університету (ДонНТУ) та Академії Cisco

Учні 8,9,10 класів

Сертифікати

Лазарева О.С., вчитель інформатики

Міській етап «Турнір юних істориків»

Белицька Є. -8 кл. Савчук С., Бублик Є. - 10 кл.,  Юрченко Ю., Плахотник  Д.) – 11 кл

2 місце в півфіналі

Гордієнко С.М., вчитель історії

Конкурс дитячого малюнка «Я малюю місто мрії»

Пікуль Ілля

Приз глядацьких симпатій

 

Фотоконкурс «Дитина і книга»

Федорова Діана – 3 кл.

І місце

Фоміна Н.П., завідувач бібліотеки

Міський конкурс читців «Слово Тарасове струнами б’ється»

Юрченко Юлія

ІІ місце

Стадник О.Л. вчитель української мови та літератури

 

Аналіз результативності виступу учнівської команди школи на олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях,  свідчать про те, що педколективом проводиться ґрунтовна робота щодо розвитку інтересів учнів до поглиблення знань з базових дисциплін, на рівні організована робота з обдарованими дітьми. Цьому, зокрема, сприяє гурткова робота,  інтелектуальні ігри та конкурси. Кількість призових місць саме на предметних олімпіадах трохи зросла  порівняно з минулим роком, але це міста міського етапу. Це свідчить про певні недоліки у роботі педагогів.

   Ефективною була і виховна робота серед обдарованих та здібних дітей. Низка різноманітних виховних колективних заходів націлена була саме на те, щоб викликати в дітей почуття радості, захоплення, подиву, виховувати в них естетичні смаки, розкривати нові таланти.

Проте в роботі з обдарованим та здібними  школярами виявлено певні недоліки:

- відсутність особистої зацікавленості вчителів (додатковий час, який витрачає учитель на підготовку учня, не оплачується);

- часто один і той самий учень, задіяний в ряді проектів, а це знижує якість участі у предметних олімпіадах.

- мало школярів і педагогів займається науково-дослідницькою діяльністю;

- відсутні учні, які беруть участь у Всеукраїнських Інтернет-олімпіадах;

Потребує удосконалення система творчих зв’язків з вузами та науково-методичними центрами.

У зв'язку з цим з метою залучення обдарованих та здібних  дітей до безперервного  процесу самовдосконалення  потрібно проводити через збільшення  операційного  поля учнів, з метою  удосконалення  навчально-виховного процесу з обдарованими дітьми, озброєння їх практичним розумінням основ наук, розвитку здібностей, творчої активності, системного  використання різних видів урочної та позаурочної діяльності.

Забезпечуючи конституційне право громадян отримувати освіту різними формами, в школі діяла індивідуальна форма навчання для дітей, які за станом здоров’я не спроможні відвідувати заняття про що було видано відповідні накази по школі. В 2019-2020 навчальному році у навчальному закладі за індивідуальною формою навчалось  учнів, всі за довідками ВКК лікарень. Індивідуальні навчальні плани учнів розроблялись згідно відповідних Програм з предметів та рекомендацій лікувально-контрольних комісій. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснювалось відповідно до діючих нормативних документів Міністерства освіти і науки України.

      Виконуючи  завдання  і  реалізуючи основні принципи виховної   роботи педагогічний   колектив школи у 2019/2020 н.р. орієнтувався  на  нормативно – правову базу з питань  виховної роботи, а  саме Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Концепцію виховання дітей та молоді», «Концепцію громадянського виховання», «Національну доктрину розвитку освіти», «Конвенцію про права дитини»,  «Декларацію прав дитини», Лист МОН України від 27.06.2019 № 1/9-414 «Деякі питання щодо створення безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської  молоді ціннісних життєвих навичок у 2019/2020 н.р.» та нормативно – правові акти, документи  Міністерства освіти і науки України, обласного управління освіти, органів місцевого самоврядування.

Проблема, над якою працював навчальний заклад у 2019/2020 н.р. 

«Розвиток ключових компетентностей учнів через впровадження інноваційних технологій в освітній процес та позакласну роботу»  

Проблема, над якою працювало методичне об’єднання класних керівників

«Створення відповідних умов для формування і розвитку високоінтелектуальної свідомої особистості з громадянською позицією».

    План виховної роботи  був розроблений на основі річного плану роботи школи.  Метою всієї виховної роботи було : створення виховного простору як ресурсу розвитку креативної дитячої особистості в контексті реалізації основних орієнтирів виховання. Протягом  2019-2020 навчального року діяльність педагогічного колективу школи була спрямована на виконання завдань і реалізацію основних принципів виховної роботи  за основними напрямками:

· національно-патріотичне виховання, екологічне виховання,трудове виховання та профорієнтаційна робота, художньо-естетичне виховання, родинно-сімейне виховання;

· правове виховання та правова освіта учнів, профілактика правопорушень;

· формування здорового способу життя та безпеки життєдіяльності.

    У цьому навчальному році керувалися методичними рекомендаціями Міністерства освіти та науки України « Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти  у 2019/2020 навчальному році». Головні зусилля педагогічного колективу школи були зосереджені на формуванні в учнів патріотичних почуттів, активної життєвої позиції, формування особистісних рис громадянина своєї країни. Робота з національно-патріотичного виховання була спрямована на реалізацію  Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Донецькій області на 2016-2020 роки. Реалізація регіональної програми національно-патріотичного виховання в школі відбувається за загальношкільним планом заходів щодо  даної програми. Так, традиційно навчальний рік розпочався першим уроку 2019-2020 н.р. – для учнів 1-4 класів «Добре тому жити, хто вміє дружити», для учнів 5-11 класів «Що таке гідність?» (за матеріалами Програми виховної роботи з підлітками з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність» в загальноосвітніх навчальних закладах. К., 2014)  .  Метою цих  уроків  було формування в учнів компетентності, яка дає дитині забезпечити безпечне життя у соціумі, сприяти вибудові чіткої особистісної громадянської позиції..

         Під час проведення  уроків у 1-11 класах класними керівниками були реалізовані такі завдання:

- визначення та усвідомлення дитиною власних особистісних якостей, емоційного світу, самооцінка потреб, визначення власної позиції в системі життєвих цінностей;

- формування у школярів вмінь толерантного ставлення до інших людей на засадах поваги до їхніх прав та свобод;

- підготовка особистості до свідомого вибору професії та безпечного життєвого шляху, до активної діяльності в різних сферах;

- усвідомлення культурного різноманіття у світі, його багатогранності, розуміння себе як громадянина суспільства, члена міжнародної спільноти.

Неможливо уявити шкільну роботу з національно-патріотичного виховання без підтримки шкільної бібліотеки. Враховуючи навчальні та виховні завдання сучасної школи та інтереси читачів, враховуючи їх вікові особливості, літературу, яка надійшла до шкільної бібліотеки протягом року, використовувались різні форми роботи для підвищення  інтересу дітей до книги .

Пріоритетним завданням стала допомога у вивченні та засвоєнні шкільної програми, організація навчальної діяльності та дозвілля дітей. Створення сприятливих і комфортних умов для організації навчально-виховного процесу, розвитку комплексного навчально-методичного забезпечення предметів. Створення позитивного іміджу бібліотеки через пошук сучасних, найбільш привабливих для читача форм популяризації книги, а також послуг, які пропонує бібліотека.

        Кожного року шкільний бібліотекар планує свою роботу. План – це не тільки визначення конкретних завдань та основних показників, традиційних, інноваційних форм взаємодії бібліотеки й користувача, а й передбачення  кінцевого результату діяльності та виявлення її ефективності.

Протягом 2019/2020 навчального року шкільна бібліотека працювала в тісному контакті з педагогічним колективом школи .

Було оформлено книжкові виставки до знаменних дат року, проведено заплановані заходи.

    Школа приділяє велику увагу збереженню здоров'я дітей. Всі учні пройшли медичне обстеження, складено паспорт здоров'я кожного класу. Учні школи брали участь у спортивних змаганнях як шкільного рівнів так і міських. Слід відзначити роботу вчителя фізичної культури Тропнікової Н.Я., яка організувала і провела на рівні змагання «Нумо, хлопці!», гру «Лелеченя», «Козацький гарт»,підготувала учнів для участі у військово – патріотичному пісенному марші до Дня захисника України та Дня козацтва «За Україну, за її волю …», підготувала учнів 5А класу до змагань з армрестлінгу, де команда отримала перемогу.

    На виконання  Плану заходів щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої  рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» у м.Покровськ на 2019 рік (п.2.2), з метою пропаганди здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, розвитку олімпійського руху в Україні шляхом залучення молоді до занять спортом, популяризації серед дітей та молоді здорового способу життя, в рамках Олімпійського тижня 3 вересня 2019 року для учнів школи проведена загальношкільна ранкова зарядка. У заході брали участь учні 2-11 класів, що склало 250 учасників. А також серед учнів 5-6 класів відбулася матчева зустріч з футболу, присвячена Олімпійському тижню. На виконання Плану заходів відповідно п.5.1  Покровською міською радою було проведено велопробіг 06.09.2019, у якому взяли  участь учні 9-го класу нашої школи  та учителі.

Щомісяця у школі проводилися тижні рухової активності, які організовувала учитель фізичної культури Тропнікова Н.Я. та залучала членів шкільного самоврядування.

З метою профілактики та пропаганди здорового способу життя, боротьби з наркоманією та СНІДом, відповідно до річного плану роботи проводилися тематичні тижні, в рамках яких відбулися наступні заходи: тематичні виховні години та години спілкування; «круглі столи», диспути, конференції для старшокласників із запрошенням лікарів, практичних психологів,; поповнення тематичних вітрин з антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди; заходи до Дня без тютюну; шкільні спортивні змагання; шкільний етап малих Олімпійських ігор тощо.

  З метою організації  роботи педагогічного колективу щодо правовиховної роботи серед підлітків на початок 2019/2020 навчального року були видані накази по школі: №234 від 02.09.2019р. «Про створення ради профілактики», № 213 від 02.09.2019р. «Про проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» та № 221 від 02.09.2019р. «Про проведення громадського огляду з охорони дитинства» . Згідно зазначених наказів вжито заходів щодо залучення дітей до освітнього процесу, працевлаштування випускників 9-го класу, своєчасної постановки на профілактичний облік учнів, які потребують особливої уваги, усунення причин внаслідок яких діти не були охоплені навчанням, притягнення до відповідальності батьків (осіб, які їх замінюють), які негативно впливають на виховання дітей (таких дітей не виявлено). Проаналізовано разом з класними керівниками умови проживання дітей-сиріт і дітей, які знаходяться під опікою, дітей  з соціально неспроможних сімей та складено відповідні акти.

   Педагогічний колектив школи приділяє належну увагу організації правової освіти та виховання учнів, яка базується на основних принципах Указу Президента від 18 жовтня 2001 року №992/2001 «Про національну програму правової освіти населення». Питання правового виховання розглядалися на:

- нарадах при директорові («Про організацію контролю за відвідуванням учнями навчальних занять» жовтень, листопад  2019, «Про роботу класних керівників, учителів з попередження дитячого травматизму, профілактики правопорушень і злочинності, наркоманії, СНІДу» грудень 2019);

- раді профілактики («Про профілактичну роботу з дітьми, які схильні до пропусків навчальних занять» грудень  2019).

          В навчальному закладі  ведеться певна робота з превентивного виховання учнів, пропагування здорового способу життя. З 02.09.2019 по 06.09.2019 в школі пройшов Тиждень популяризації здорового способу життя (олімпійський тиждень). Підсумком проведення даного тижня став  міський флешмоб до Дня здоров’я  та Дня визволення Донбасу, де взяли участь учні 5-11 класів та участь у велопробіжці учнів 9-го класу.  На загальношкільних батьківських зборах розглядалося питання про вплив шкідливих звичок на організм дитини та заборону тютюнопаління на території школи. Класні керівники 1-11 класів з з метою формування здорового способу життя серед школярів та залучення дітей до занять фізичною культурою  провели Єдиний Олімпійський урок-презентація «Спорт заради миру», а учитель фізичної культури Тропнікова Н.Я. організувала для учнів 5-6 класів спортивні змагання з футболу.

  В останній тиждень навчальної чверті (напередодні осінніх та зимових канікул) обов’язково проводяться Тижні безпеки життєдіяльності учнів.

      Бібліотекар школи Фоміна Н. П. проводить велику просвітницьку роботу з превентивного виховання молоді. Активно допомагає класним керівникам в підборі тематичних матеріалів для різних заходів, проводить цікаві тематичні виставки і публічні лекції.

        Продовжує працювати рада з профілактики правопорушень учнів, яка складається з представників педагогічного колективу, батьків і лідера шкільного самоврядування. Рада з профілактики правопорушень збирається раз на місяць відповідно до плану роботи на 2019/2020 н.р. і слідкує за дотриманням правил поведінки й правопорядку учнями в урочний і позаурочний час. На розгляд ради виносяться питання, пов’язані з дисциплінарними проблемами, приймаються рішення про передачу питань до розгляду в міські служби у справах неповнолітніх.

          Згідно Плану спільної роботи школи зі спеціалістом у справах дітей  Родинської міської ради, ювенальної превенції сектору превенції патрульної поліції Покровського відділу поліції Донецької області, міським наркологічним диспансером м.Покровська були проведені день служб – 27.11.2019, 19.02.2020. В рамках цих днів було організовано зустріч учнів 5-11 класів зі спеціалістом І категорії у справах дітей при Родинському виконкомі Дімою О.І. та працівником ювенальної превенції сектору превенції патрульної поліції Покровського відділу поліції Донецької області Смагою Я.І за темою «Правовий захист дітей від насильства» та 05.12.2019, 19.02.2020  з психологом Покровського наркодиспансеру  Яворською В.В.

Протягом ІІ семестру у період березень-травень інформація з правового виховання учнів надавалася у дистанційному режимі. Згідно Плану заходів щодо запобігання та протидії булінгу на ІІ семестр 2019-2020 навчального року у дистанційному режимі психологом школи Мережко Н.А. у батьківських групах Вайбер та на шкільній сторінці Фейсбуку  надані практичні рекомендації для батьків

з питань протидії булінгу (цькуванню) в закладах освіти (батьківський лекторій), а також інформаційні електронні буклети за темами: «Конфлікт», «Правила попередження конфліктів».

          Проаналізувавши  роботу педагогічного колективу, можна сказати про те, що в цілому в школі створено умови, які сприяють формуванню громадянсько-правової культури учнів. І як результат цієї роботи: за останні 2 роки в школі не спостерігається жодного злочину, скоєного учнями.

     Але слід відзначити і певні недоліки в діяльності класних керівників в цьому напрямку: форми роботи не були різноманітними, переважали бесіди та виховні години, що є не досить ефективним у превентивному вихованні. Педагогічному колективу слід звернути особливу увагу на рівень сформованості загальної дисципліни школярів та стан виконання ними Правил для учнів – головного критерію поведінки.

             При плануванні роботи закладу у сфері профілактики дитячого травматизму враховано діючі нормативні документи, поставлено конкретні задачі перед педагогічним колективом ЗНЗ щодо профілактичної роботи з запобігання дитячому травматизму. Питання профілактики дитячого травматизму заслуховувалися на педагогічних радах . Перед педагогічним колективом поставлено конкретні завдання, визначено оптимальні строки виконання, призначено відповідальних. 

Навчання, інструктажі з охорони праці здійснюються відповідно до вимог Типового положення про порядок навчання і перевірки знань з питань охорони праці: серпень-вересень - проведення вступного (первинного) інструктажу з учнями (що зафіксовано на окремій сторінці класного журналу, а у початковій школі в журналах вступного інструктажу окремо у кожному класі); видання наказу з організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності; перегляд інструкцій з правил техніки безпеки; оформлення актів-дозволів на роботу в навчальних кабінетах, спортивній залі; забезпечення проходження працівниками профілактичного медичного огляду; забезпечення виконання заходів протипожежного захисту закладу; січень-лютий - проведення повторного інструктажу з учасниками навчально-виховного процесу; аналіз стану охорони праці та безпеки життєдіяльності закладу; моніторинг результатів щорічного медичного огляду учнів. Протягом року — організація і проведення заняття з учнями з питань безпеки життєдіяльності; проведення місячників, творчих конкурсів, масових заходів з висвітлення актуальних питань безпеки людини; проведення батьківських зборів з попередження дитячого побутового травматизму; проведення внутрішнього шкільного контролю за дотриманням учасниками навчально-виховного процесу правил і вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності; аналіз стану травматизму; проведення навчання з дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій; оформлення інформаційних матеріалів, виставок, стендів з висвітлення безпеки життя людини в оточуючому середовищі.

    Проаналізувавши виховну роботу школи, можна дійти висновку, що основні напрямки роботи на 2020-2021 навчальний рік такі:

1.З метою цілеспрямованого, систематичного й послідовного впровадження в практику оригінальних, новаторських способів, прийомів педагогічних дій і засобів, що охоплюють цілісний навчально-виховний процес застосовувати у освітньому процесі інноваційні педагогічні технології.

2. Педагогічному колективу звернути особливу увагу на рівень сформованості загальної дисципліни школярів та стан виконання  Правил для учнів – головного критерію поведінки.

3.Урізноманітнити форми проведення виховних годин.

4. Організовувати заходи, спрямовані на оволодіння батьками системою умінь, необхідних для організації діяльності дитини вдома.

5. Педагогічному колективу школи звернути увагу на подальший розвиток учнівського самоврядування.

 

7. Методична робота з кадрами

Протягом року питання про хід атестації розглядались на педагогічних  радах, нарадах при директорі. Проводились індивідуальні співбесіди з членами педагогічного колективу, вивчалось Типове положення про атестацію педагогічних кадрів, було організовано взаємо відвідування занять, проводились відкриті заходи, презентації  педагогічного досвіду вчителів, які атестувались. Адміністрація школи дотримувалась алгоритму атестації педпрацівників, порядку та установлених термінів проведення заходів. У роботі атестаційної комісії використовувались в системі методичні матеріали та алгоритми, отримані на міських інструктивно-методичних нарадах для заступників директорів з навчально-виховної роботи, в тому числі, щоденник професійного розвитку та саморозвитку  в міжкурсовий та міжатестаційний період вчителя, розроблений міським методичним кабінетом відділу освіти Покровської міської ради.

Всі необхідні документи з атестації педпрацівників є в наявності: протоколи педагогічних рад, нарад при директорі, на яких розглядалося питання з  атестації, протоколи засідань атестаційних комісій, перспективний план атестації та курсової перепідготовки, графік засідань атестаційних комісій, списки педпрацівників, що атестуються у 2019/20 н.р., план роботи атестаційної комісії, індивідуальні графіки атестації педпрацівників, накази з атестації, тарифікаційні накази, атестаційні листи, книги внутрішкільного  контролю, звітність з атестації, книга видачі атестаційних листів, наявність та зміст куточків  з атестації тощо. У зв’язку з карантинними заходами, на підставі наказу по школі від       засідання атестаційної комісії та атестація працівників відбувалась у дистанційному режимі.          

У 2019 -2020 р. атестувалося 6 вчителів.

Результати атестації такі:

1. Практичному психологу Мережко Наталії Анатоліївні  присвоїти   кваліфікаційну категорію  «спеціаліст другої категорії».

2. Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти  Бондаренко Вікторія Іванівна   відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої  категорії».

3. Вчитель закладу загальної середньої освіти з  фізичної культури Тропнікова Наталія Ярославівна  відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії».

4. Вчитель закладу загальної середньої освіти з музичного мистецтва Духаніна Оксана Рафіківна  відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спеціаліст".

5. Вчитель  закладу загальної середньої освіти  з української мови та літератури Коваленко Ольга Олександрівна  відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої категорії».

6. Вчитель закладу загальної середньої освіти з фізики Петросян Маріне Ленорівна відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої категорії».

Методична робота в школі проводиться планово, систематично відповідно до річного плану роботи, планів методичної ради та методичних об’єднань. Робота МО планується виходячи з потреб та інтересів вчителів. Пріоритетними є питання методики викладання навчального предмета, організації наставництва, допомоги вчителеві у виборі змісту навчального курсу, календарно-тематичного планування, особливостей викладання предметів з використанням новітніх технологій, проведення учнівських конкурсів, олімпіад, змагань.

Підвищенню педагогічної майстерності та розповсюдженню досвіду роботи вчителів сприяли шкільні предметно-методичні тижні, виставки педагогічних наробок вчителів, які атестуються.

8. Робота з батьками та громадськістю.

    Робота з батьками у 2019-2020н.р. була спрямована на створення єдиного колективу вчителів, учнів, батьків. В кожному класі обрані батьківські комітети та Раду школи (очолює Іщенко О.).  Засідання проводяться згідно плану та за потребою. Розглядаються питання щодо поведінки деяких учнів, бездіяльності батьків у вихованні, фінансові проблеми, обговорюється матеріал на батьківські збори. Проводиться також індивідуальна робота з батьками з метою допомоги у вихованні, інформування про стан успішності дитини у навчанні.

        07.09.20р. в школі були проведені загально шкільні батьківські збори, де розглядалися питання діяльності школи у 2019-2020 н.р. в сучасних умовах відповідно з рекомендаціями МОНУ.

        Раз на чверть у класах проводяться батьківські збори, де розглядаються різні питання, а саме:

  • Роль спілкування у житті школяра;
  • Фізичний розвиток дитини та шляхи його вдосконалення;
  • Допомога сім’ї у правильній професійній орієнтації дитини;
  • Правова відповідальність неповнолітніх;
  • Конфліктні ситуації підлітків з батьками та вчителями;
  • Відповідальність, самооцінка та самоконтроль. Як їх розвинути?;
  • Значення вибору у житті людини.

В другому семестрі, у зв’язку з карантинними заходами, спілкування з батьками, відбувалось дистанційно, шляхом використання груп у Вайбер.

          Велику допомогу батькам надає психологічна служба школи. Психологом проводяться тестування як дітей, так і батьків. За допомогою до психолога звертаються класні керівники (щодо проведення батьківських зборів, вирішення проблем у класі та інше).Також проводиться профорієнтаційна робота з батьками учнів випускних класів, адаптація 1 -класників в умовах НУШ.

         З метою покращення стану здоров’я учнів проводилися медичні обстеження дітей лікарями дитячої  поліклініки , необхідні медичні щеплення, контроль та спілкування з батьками здійснювала медична сестра школи. У школі ведеться практика  реагування адміністрації школи на звернення, зауваження та пропозиції ради школи,  батьківського комітету, громадян та педагогічної ради.

Будь-хто із батьків, вчителів та учнів на протязі кожного навчального дня міг у будь-який час безперешкодно звернутись особисто до директора школи із тієї чи іншої проблеми.

Всі звернення уважно вивчаються і на кожне було відповідне реагування. При вирішенні тих чи інших проблемних питань в першу чергу враховувались інтереси учнів та школи.

Найбільш типовими були наступні заяви та звернення:

З боку учнів:

  • на неправильну поведінку окремих однокласників;
  • пропозиції щодо організації учнівського дозвілля та проведення культурно-масових заходів;

З боку вчителів:

  • прохання вжити заходів по відношенню до окремих учнів та їх батьків (пропуски і дисципліна; навчання нижче можливостей);
  • внести зміни у розклад уроків;
  • дозволи на проведення екскурсійної поїздки з учнями;
  • графік відпусток.

З боку батьків:

  • розміщення класу;
  • ремонт класних меблів;
  • підготовка класу до нового навчального року.

 

9. Сайт школи

 

Школа має офіційний сайт, на якому можна дізнатися: загальну інформацію та контакти, історію школи, документацію та фінансову звітність. А також переглянути фото та відео галерею, інформацію та презентації педагогічного колективу, виконання ст. 30 Закону Україну «Про освіту», організацію дистанційного навчання в умова карантинних заходів щодо боротьби с COVID-19.

 

10. Робота з охорони праці

Адміністрацією школи у листопаді здійснено перевірку класних куточків безпеки та охорони здоров’я та ознайомлено учасників навчально-виховного процесу із законом України «Про пожежну безпеку» та планом евакуації та порядком оповіщення людей на випадок виникнення пожежі. У ході перевірки встановлено, що не всі класні кімнати оснащені куточками з техніки безпеки та охорони здоров’я з відповідною інформацією щодо попередження нещасних випадків, поведінки при артобстрілах та профілактики здорового способу життя. Щоквартально адміністрацією ЗОШ№ 35 відбувалася робота з попередження  нещасних випадків під час навчально-виховного процесу та в побуті. За результатами аналізу встановлено, що усього протягом навчального 2019-2020 року травм не було офіційно зареєстровано.  

З працівниками школи протягом навчального року  проводились інструктажі з ОП та ПБ із реєстрацією у відповідних журналах, з новоприбулими працівниками своєчасно проводились первинний та вступний інструктажі, при виконанні певних робіт — цільові. За рік випадків травмування на робочому місці немає. Але у роботі з попередження дитячого травматизму існує ряд недоліків: - не всі вчителі сумлінно ставляться до обов'язків чергового: запізнюються на чергування або зовсім не з'являються на пост; - класоводами початкової ланки частково організовано дозвілля молодших школярів під час перерв, що становить загрозу травмування учнів; - чергові вчителі в цілому здійснюють контроль за виконанням обов'язків черговими учнями класу, але деякі не фіксують факти спізнень учнів на перший урок, не завжди контролюють чергування учнів в коридорах; - чергові учні не завжди виконують обов’язки чергових: не фіксують факти порушення дисципліни, не роблять зауважень учням, що порушують правила поведінки.

У січні місяці Держпрацею було здійснено перевірку навчального закладу з питань охорони праці. Були виявлені недоліки роботи, щодо ведення журналу інструктажів з ОП, журналів модульної котельні. Всі недоліки були усунуті. Профспілковий комітет відділу освіти Покровської міської ради відзначив роботу школи з ОП грамотою.

З березня місяця школа працювала у дистанційному режимі, всі заходи безпеки в умова карантину були дотримані, проведено позапланові інструктажі, дистанційно проведено День ЦЗ та ОП. На наступний рік визначено такі задачі:

1. Здійснювати перевірку організації адміністративного контролю за якістю проведення навчання та інструктажів із техніки безпеки, дотримання встановленого режиму праці й відпочинку, трудової дисципліни.

2. Посилити контроль за організацією чергування вчителів і чергових класів.

3. Установити суворий контроль за дотриманням учнями санітарно-гігієнічних норм у шкільній їдальні.

4. Скоригувати та затвердити графік дієвого чергування педагогічних працівників на перервах, враховуючи травмонебезпечні ділянки.

5. Здійснювати облік нещасних випадків, що сталися з учнями, відповідно до нормативних вимог, проводити службові розслідування за випадками травмування.

6. Залучати до роботи  щодо попередження нещасних випадків під час навчально-виховного процесу та в побуті громадські організації, співробітників МНС, батьків.

7. У річному плані на 2020-2021 н.р. передбачити проведення тижнів безпеки, днів ЦЗ, включаючи в цю роботу практичні заняття, екскурсії до пожежної частини, тренувальні вправи, різноманітні конкурси, виставки малюнків, колажів.

8. Неухильно вживати всі заходи безпеки у випадку подовження карантину (COVID-19).

Підсумки діяльності школи за минулий навчальний рік:

 Аналіз результатів за минулий навчальний рік продемонстрував наступне:

-        навчально-виховний процес має тенденцію до розвитку;

-        діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення навчально-виховного процесу та підвищення його ефективності;

-        школа підтримує свій позитивний імідж;

-        створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб учнів;

-        значно покращилась матеріально-технічна база:

-        створено сприятливий психолого-педагогічний клімат.

  • Однак залишились певні питання на 2020-2021 навчальний рік розв’язання яких слід продовжити, а саме:
  •   підвищення якості освітніх послуг;
  •   підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
  •    покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів;
  • оздоблення кабінетів в умовах НУШ                                                                                                                                
  • максимально можливе зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій в закладі ;      
  • стимулювання  вчителів до самоосвіти,  удосконалення  фахової  майстерності, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, популяризація дистанційних курсів, вебінарів, семінарів, майстер-класів, Шкіл-ІТ, спільнот, творчих груп, сприяння розвитку творчої ініціативи, професійного зростання  педагогів у міжкурсовий період;
  • удосконалення  впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес, завершення формування «хмарних сервісів» ;
  • участь педагогів, учнів та батьків в проеєктній діяльності;
  • дотримання та виконання правил з ОП всіма учасниками навчально-виховного процесу.

 

Шановні учасники зборів, завершуючи свій виступ, хочу запевнити вас, що я завжди намагатимусь реагувати на всі ваші звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів. І надалі як директор школи докладатиму всіх зусиль, щоб спільними зусиллями досягати нових успіхів у навчанні та вихованні учнів, в  утвердженні позитивного іміджу школи,  у виконанні нею своєї головної місії – виховання і розвитку наших дітей, підготовки їх до самостійного життя. 

 

 

АНАЛІЗ  роботи

Родинської  загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів № 35

Покровської міської ради

за 2018-2019 навчальний рік

 

У 2018-2019 навчальному році робота школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, реалізацію державних, регіональних та районних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до статуту. Навчально-виховний процес відбувався в одну зміну.

У 2018-2019 навчальному році навчальний заклад працював над такою проблемою: " Від інноваційного змісту і технології освіти через педагогічну майстерність учителя – до формування гармонійної, творчої особистості" . Першочерговими  заходами  з виконання пріоритетних завдань школи на 2018-2019 навчальний рік були: забезпечення  безперервного  навчально – виховного  процесу  у школі та охоплення всіх дітей шкільного віку якісним навчанням з урахуванням попиту в освітніх послугах. Так, стосовно навчальної  роботи це було:

1.Підвищення  результативності участі в предметних олімпіадах,конкурсах на міському рівні.

2. Здійснення  підтримки і педагогічного   супроводу  дітей з особливими здібностями.

3. Підвищення  відповідальності  у веденні шкільної документації з метою зниження кількості порушень.

Стосовно виховної  та соціальної  роботи:

1.Забезпечення  безумовного  виконання всіх норм законодавства із захисту дітей пільгових категорій та інших учасників навчально-виховного процесу .

2.Виховування  дітей у дусі любові до Батьківщини, школи.

3.Продовження профілактичної  роботу з правового виховання.

З методичної  роботи:

1.Здійснення заходів з поглиблення педагогічних знань, методології навчання, практики та методики виховання, психології, етики, формування в молодих учителів посадових умінь і навичок.

2.Здійснення заходів щодо підвищення культури співробітництва педагогів різних поколінь.

3.Забезпечення  результативності  участі вчителів у конкурсах професійної майстерності різного рівня.

З господарчої  діяльності:

1.Вживання  всіх необхідних заходів із забезпечення економного споживання енергоресурсів.

2.Забезпечення  поповнення матеріальної бази школи.

Адміністративна діяльність передбачала забезпечення  адекватної  оцінки  особистого внеску кожного співробітника до результатів роботи школи.

Завдання, які  було поставлено  перед педагогічним колективом:

- створення умов для безпечного навчання, виховання та праці всіх учасників освітнього процесу,

- орієнтування  змісту  науково-методичної роботи на підвищення професійної компетентності вчителів щодо використання сучасних педагогічних технологій з метою забезпечення якості уроку;

- активізацію  впровадження інноваційних педагогічних технологій, спрямованих на розкриття творчих, інтелектуальних здібностей дитини, на задоволення її потреб у самовдосконаленні через впровадження STEAM - освіти;

- підвищення якісного рівня освітніх послуг в закладі;

- впровадження компетентністного підходу до навчання в умовах Нової  української школи та Державного стандарту початкової загальної освіти;

- систематичну та активну роботу  над збереженням та збільшенням контингенту учнів;

-  удосконалення системи роботи з обдарованим учнями;

-  зміцнення матеріально-технічної бази школи, ремонт будівлі школи.

-  дотримання санітарно-гігієнічного режиму, здійснення медичного обслуговування учнів у  школі.

- поліпшення роботи класних керівників щодо організації гарячим харчуванням учнів.

- активізація роботи з питань  виховання громадської свідомості учнів, шкільного самоврядування, формування патріотизму, громадянських та конституційних обов’язків, поваги до державних символів України, національної ідеї.

 

Стан і розвиток шкільної мережі

Педагогічним колективом школи проведено певну робот щодо збереження й розвитку шкільної мережі. На початок 2018-2019 навчального року в закладі було відкрито 12 класів, з них 1-4 – 5 класів, 5-9-  6 класів, 10-х – 1 клас. Мова навчання – українська. Станом на 1 вересня кількість учнів становила 283 учня. Середня наповнюваність учнів  у  класах  складала – 23,5 чоловік, що більше в порівнянні з попередніми роками. Протягом року із закладу освіти вибуло – 5 учнів,  випущено  із 9 – 21 учень; прибуло – 20 учнів. На кінець навчального року чисельність учнів складала 297 учнів.

 

У 2018-2019 навчальному році в школі за індивідуальною формою навчалося 8 учнів, троє із них навчалися за допоміжною програмою. Індивідуальне навчання здійснювалось за індивідуальними навчальними планами з кожного предмета, розробленими школою з урахуванням індивідуальних особливостей дітей, їх здібностей та потреб. На підставі цих планів учителі-предметники розробили індивідуальні програми з кожного предмету, у яких визначався зміст і обсяг матеріалу, що підлягав вивченню. Розклад занять був погоджений з батьками і затверджений директором школи. До проведення індивідуальних занять залучалися вчителі, з відповідною педагогічною освітою, їх склад було затверджено наказом директора школи. Кількість годин для організації навчання визначалася відповідно до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах.

 

Виконання ст. 10 Конституції України, Закону України «Про мови»

 

Реалізовані практичні заходи щодо впровадження в закладі мовного законодавства  закріплення статусу української мови як державної. Навчально-виховний процес здійснюється українською мовою.

Щодо виконання закону України «Про мови» слід зазначити, що Родинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 35 Покровської міської ради - заклад з українською мовою навчання. Щорічно перевіряється виконання цього Закону та статті 10 Конституції України,стан викладання української мови та літератури.

Протягом року проводилася роз'яснювальна робота серед батьків, учнів та вчителів щодо Закону України «Про мови».  Документація закладу ведеться українською мовою. У кожному класі оформлені куточки державної символіки. Усі виховні заходи проводяться українською мовою. Учні закладу брали участь у конкурсах  імені Петра Яцика, олімпіадах з української мови та літератури, у всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник» - 2019. Другий рік поспіль учні та вчителі є фіналістами обласного фестивалю «Шукай краси, добра шукай». Профіль у 10-11 класі української філології. Також у 2018-2019 навчальному році працювали такі факультативи україномовного спрямування:

Назва факультативу

Клас

Кількість груп

Кількість учнів

Програмне забезпечення

Керівник

Синтаксис української мови

10

1

10

Єрмоленко С.

«Синтаксис української мови»

(Програма з факультативного курсу для 10-11 класів філологічного профілю ЗНЗ).-К.:

«Дивослово»,2008.

Стадник О.Л.

Кадрове забезпечення

У 2018-2019 навчальному році в школі працювало 26 учителів, у тому числі директор,      заступник директора з НВР, педагог-організатор, практичний психолог, бібліотекар, обов’язки заступника директора з ВР було покладено на вчителя зарубіжної літератури, 0,75 ставки вихователя ГПД – поділено між вчителем початкових класів Лапай С.С., та вчителем англійської мови Кукало А.А. 88,4% від загальної кількості педпрацівників мають вищу освіту. 3 вчителя    мають середню спеціальну освіту.

Протягом року навчальний заклад був забезпечений кадрами. У закладі працювало:

  • учителів — 26 осіб.

Педагогічні працівники мають:

а) кваліфікаційні категорії:

  • «спеціаліст вищої категорії» — 1 особа;
  • «спеціаліст І категорії» —9 осіб;
  • «спеціаліст II категорії» — 5 особи;
  • «спеціаліст» —  10 осіб;

У закладі протягом 2018-2019 навчального року працювало:

  • педагогів пенсійного віку — 4 осіби;

Таким чином, якісний склад педагогічного колективу ЗОШ №35      на кінець навчального року становить:

Педагогічне звання, кваліфікація

Кількість

%

Вища категорія

1

4

І категорія

9

32

II категорія

6

22

Спеціаліст

11

41

Усього:

27

100

 

Профілактичне медичне обстеження

 

Перед початком  2018 -2019 навчального року було проведено поглиблений медичний огляд учнів школи.

            Протягом навчального року учні школи були забезпечені засобами невідкладної першої допомоги.

Травмувань,які  б спричинили довготривалу хворобу, не було.

Усі учні за графіком, без відмов, пройшли вікові обстеження, щеплення, здали аналізи. Усі учні призовного віку вчасно пройшли медичну комісію при військовому комісаріаті та одержали приписне свідоцтво.

 

Охоплення учнів харчуванням

Організація харчування учнів школи  у  2018-2019 навчального року  здійснювалась  відповідно до Закону України «Про освіту», статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2004 №2826-ІІІ (зі змінами), статтею 21 пунктом 3 Закону України «Про загальну середню освіту», постановою Кабінету Міністрів України                 від  22.11.2004  №1591  «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих оздоровчих закладах», Постановою Кабінету Міністрів України  від 2 лютого 2011р. №116 «Порядок надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», статтею 2 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», пунктом 7  статті 18 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців  та членів їх сімей», Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014  №413 «Про затвердження  порядку  надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпечення її проведення», рішенням  Покровської міської ради Донецької області від 31.08.2018 №7/58-6 «Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 17.01.2018 № 7/50-10 «Про затвердження Комплексної програми підтримки учасників операції об’єднаних сил та учасників АТО та членів їх сімей – мешканців міст Покровськ, Родинське та смт. Шевченко на 2018-2021 роки», статтями 32, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання рішення Покровської міської ради від 30.10.2018 року №401 «Про організацію харчування дітей  у закладах дошкільної та загальної середньої освіти відділу освіти Покровської міської ради Донецької області» та наказу відділу освіти Покровської міської ради від 29.12.2018 №  630 «Про організацію харчування дітей  у закладах дошкільної та загальної середньої освіти відділу освіти Покровської міської ради Донецької області у 2019 році», наказу по школі  №138 від 31.08.2018.

     У школі були розроблені комплексно-цільові заходи з організації та розвитку харчування учнів, якими передбачалося:

  • зміцнення матеріально-технічної бази їдальні;
  • розширення сфер послуг для учнів і батьків;
  • удосконалення різноманітності раціону харчування;
  • виховання культури прийому їжі;
  • пропаганда здорового способу життя.

        У закладі було організовано гаряче харчування для учнів 1 – 4-х класів та учнів пільгових категорій (позбавлених батьківської опіки, з малозабезпечених сімей). Кожен прийом їжі, її енергетична цінність відповідають віку, стану здоров’я учнів, рівню енергетичних затрат та нормам харчування для загальноосвітніх шкіл.

        Серед умов, які впливають на активну діяльність дітей, важливе місце займала правильна організація та додержання режиму харчування. У школі режим харчування учнів тісно пов’язаний із режимом дня. Учні харчувалися після 2-го та 3-го уроків (відповідно до затвердженого графіку харчування).

        Питання з організації харчування знаходились на контролі адміністрації школи.

Відсоток учнів 1-4-х класів, охоплених безкоштовним гарячим харчуванням - 100%.

Вартість харчування наступна:

- 1-4 класи – 9 грн. за рахунок місцевого бюджету та 6 грн. за рахунок батьківських коштів (протокол батьківських зборів №1 від 31.08.2018);

- учні з малозабезпечених сімей – 13 грн.;

- учні, позбавлені батьківської опіки згідно судових рішень – 13 грн.

У   2018-2019  н.р. у навчальному закладі було організовано харчування для 297 учнів, у тому числі:

  • 140 учнів 1-4-х   класів, що складає 100% від потреби;
  • 13 дітей пільгової категорії, з них:
  • 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • 1 дитина, батьки якої постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
  • 1 дитина, батьки якої мають статус учасників АТО
  • 5-9 класів з 134 учнів  - 120 учнів, що складає 90%;
  • 10-11 класів з 23 учнів  - 17 учнів, що складає 74 %.

      Технологічне обладнання в робочому стані. Шкільний харчоблок  забезпечен в необхідній кількості посудом, миючими та деззасобами. Медичною сестрою школи ведеться журнал контролю та бракеражу сировини, готової продукції. Зберігання добових норм та продуктів забезпечується. Двотижневе меню затверджено адміністрацією школи та СЕС. Дотримання наближеного меню відповідає нормі. Матеріально-технічна база харчоблоку відповідає вимогам.

       Постачальником продуктів харчування у школі є приватний підприємець Рибка Ю.В. Згідно наказу Міністерства охорони здоров’я підприємець надає всі потрібні сертифікати відповідності на кожен вид товару, який постачає.

         З питань організації харчування по школі були видані відповідні накази щодо організації харчування учнів ( наказ№138 від 31.08.2018, №26 від 15.01.2019), якими передбачалось виконання вимог щодо безкоштовного харчування для учнів 1-4 класів та пільгового харчування школярів на основі відповідних наказів, виданих Покровським міським управлінням праці і соціального захисту. В наказах окремим пунктом призначено  відповідального за організацію харчування у закладі заступника директора з виховної роботи Коптєву Н.В., контроль  за якістю харчування покладено на медичну сестру школи Качур А.Р.  Класні керівники та класоводи разом з відповідальним за харчування по школі вели системний контроль за формуванням списків учнів, які підлягають пільговому харчуванню на основі поданих довідок із відділу соціального забезпечення, а також разом із працівниками харчоблоку облікували відвідування їдальні дітьми відповідних категорій і порушень у їх обліку не зафіксовано.

 

Організація літнього оздоровлення

З метою забезпечення ефективного відпочинку дітей влітку 2019 року 40 учнів школи, а саме пільгові категорії дітей, переселенці, відмінники відвідували табір денного перебування  «Капітошка» на базі школи.  

Охорона праці

З метою створення безпечних умов роботи та охорони праці було здійснено: перевірку електричного обладнання на заземлення, розроблені функціональні обов’язки з питань охорони  праці для всіх категорій працівників, розроблені та затверджені правила техніки безпеки під час організації навчально-виховного процесу в кабінетах фізики, біології, майстернях, спортивному залі. Своєчасно поводилися вступні інструктажі та інструктажі на робочому місці співробітників закладу, учнів. Випадків  травмування учнів та працівників школи під час навчально-виховного процесу не було.

 

                                  Робота з обдарованими дітьми

                Одним із основних принципів роботи школи є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості. Упровадженню  в життя цього принципу сприяє спільна діяльність педагогів. Зміст роботи з обдарованими дітьми включає низку завдань, а  саме: виявлення обдарованості дітей та максимальне сприяння їхньому розвитку.

У 2018-2019 стосовно здійснення  підтримки і педагогічного   супроводу  дітей з особливими здібностями можна сказати, що показник цього  аспекту порівняно з минулим роком залишився на тому ж рівні, жодного учня не взяло участі в обласних олімпіадах. Про це свідчить наступна таблиця.

        Участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін

 у 2018-2019 навчальному році

Назва

Результати

Класи

3

4

5

6

7

8

9

10

11

1

Трудове навчання

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Математика

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Конкурс учнівської молоді ім. Т.Шевченка

 

 

 

 

 

 

 

 

Такі результати обумовлені рядом причин:

- відсутність особистої зацікавленості вчителів (додатковий час, який витрачає учитель на підготовку учня, не оплачується);

- часто один і той самий учень, задіяний в ряді проектів, а це знижує якість участі у предметних олімпіадах.

Крім предметних олімпіад учні та педагоги школи    брали участь у  конкурсах різного спрямування , у  різноманітних конференціях та фестивалях.

Таблиця результативності за 2018-2019 н.р.

Всеукраїнські конкурси (змагання):

Назва заходу

П.І. учня/ команди

Зайняте                     місце

ПІБ керівника, посада

Всеукраїнський конкурс есе «Діти єднають Україну» 

 

Белицька Євгенія , 7 клас

Диплом ІІІ ступеня на обласному рівні

Фоміна Н.П., зав. бібліотекою

Всеукраїнський інтерактивний конкурс з математики «Кенгуру»

Бескова І. 5 кл.,

Довгун Д. 5 кл

Сертифікат «Добрий результат»

Котова О.М. вчитель математики

Всеукраїнський учнівський конкурс з фізики  «Левеня»

Белицька Є. 7 кл,

Гринь Ю. 7 кл.,

Мкртичян М. 7 кл

Сертифікат «Відмінний результат»

Петросян М.Л.

Вчитель фізики

Всеукраїнський інтерактивний конкурс з англійської мови «Грінвіч»

Рєпной І. – 3 кл.,

Пікуль І. – 4 кл.,

Сертифікат «Добрий результат»

Кукало А.А

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з фінансової грамотності

Шавайда А. 10 кл.,

Лазукіна Р. 9 кл,

Диплом І ступеня

Диплом І ступеня

Вчитель інформатики Лазарева О.С.

Обласні конкурси (змагання):

Назва заходу

П.І. учня/ команди

Зайняте                     місце

ПІБ керівника, посада

Обласний  художній конкурс «Краса рідного краю»

Юденко Марія 

6 кл.,

 

 

 

Корінь Дар’я  6 кл.,

 

 

 

 

Стомін Дмитро

6 кл.,

 

 

Давиденко П.  6кл.

 

 

 

 

Іщенко Марія  6 кл.

–  І місце у номінації «Природа Донеччини»,

 

– ІІІ місце у номінації «Природа Донеччини»,

 

-  ІІІ місце у номінації  «Квіти мого саду», 

 

–  ІІІ місце у номінації « На лісовій галявині»,

 

– ІІІ місце у номінації  «На лісовій галявині».

 

Духаніна О.Р., вчитель музики та малювання

Обласний фестиваль «Шукай краси, добра шукай»

Учні 10-го класу

фіналісти

Фоміна Н.П., зав. Бібліотекою, Бойко Л.В. педагог-організатор,

Бунчук В.В вчитель укр.мови, літ-ри

Обласна  виставка–конкурс  різдвяних композицій «Віфлеємська зірка» у номінації «Різдвяний віночок»

Хотульова Марія 8 кл.

Переможець  (ІІ місце)

керівник  учитель трудового навчання, Самборська О.А.

Обласна природоохоронна  акції «Стоп, сміття»

Учні 5-10 класів

І місце в області у номінації «Екологічний проект».

 

Педагог-організатор Бойко Л.В. та співорганізатори: учитель праці Самборська О.А., бібліотекар школи Фоміної Н.П. та учитель інформатики Лазаревої О.С.

Регіональний конкурс читців «Пасхалія»

Юрченко Ю.10 клас,

Артемова Х. 6 кл

Грамота за участь

Фоміна Н.П.- бібліотекар

Міські конкурси (змагання):

Назва заходу

П.І. учня/ команди

Зайняте                     місце

ПІБ керівника, посада

Міська виставка дитячої творчості «Наш пошук і творчість тобі Україно»

Палеха Артем  8 кл.

Гвоздецький Д. 5 кл

І місце

І місце

 

Самборська О.А. вчитель трудового навчання

Виставка конкурс дитячої творчості «Іду з дитиною до Тараса»

Юденко Марія,  6 кл.

 

 

 

 

Дереча О. 5 кл.

 художня робота «Мій улюблений Кобзар» зайняла – ІІІ місце

 

 

вишивка «Мальовниче місце дитинства Тараса», ІІ місце

Духаніна О.Р. вчитель музики, малювання

 

 

Самборська О.А. вчитель трудового навчання

Міський  етап конкурсу малюнків «Зимові візерунки»

Прудкогляд  Ф., 9 кл., Цюпка І. 5 клас

Переможці міського етапу

Духаніна О.Р. вчитель музики, малювання

 

Конкурс  краєзнавчих учнівських досліджень «Моє місто (село) на долоні»

Давіденко П. 7 кл

 Учасник в номінації «Мистецька подорож: пам’ятні місця Донеччини»:

Духаніна О.Р. вчитель музики, малювання

Міський етап конкурсу виразного читання

Юрченко Ю. – 9 кл

 

Артемова Х. – 5 кл.

 

Іщенко М. 6 кл.

Учасник

 

Диплом ІІІ ступеня

       учасник

 

Коптєва Н.В. вчитель російської мови та зарубіжної літнратури

«Міський фестиваль рідної мови»

Мкртчян М.  – 7 клас

Грамота за участь у фестивалі

Духаніна О.Р., вчитель музики та малювання

Міська військово-патріотична гра «ДЖУРА»

Брежнев Олександр – 9клас

Гайдук Олександр – 8 клас

Дудник Юрій – 9 клас

Лазукіна Руслана – 9 клас

Машьянов Денис – 9 клас

Руденко Максим – 9 клас

Плахотник Д.– 10 клас

Солоха Валерія– 8 клас

 

3 місце зі стрільби

Тропнікова Н.Я. вчитель фізкультури, Самборська О.А. вчитель захисту Вітчизни

Міський етап обласного конкурсу ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив…»

Приходько Ангеліна – 10 кл.

Диплом ІІІ ступеня

Стадник О.Л. вчитель української мови та літератури

Учень року - 2019

Юрченко Ю.  10 кл.

Учасниця заочного етапу

Стадник О.Л. вчитель укр. мови та літератури

 

Підсумки методичної роботи з педагогічними працівниками закладу

методична робота в 2018 – 2019 навчальному році була спрямована на вирішення наступних завдань:

- створення умов для безпечного навчання, виховання та праці всіх учасників освітнього процесу,

- орієнтування  змісту  науково-методичної роботи на підвищення професійної компетентності вчителів щодо використання сучасних педагогічних технологій з метою забезпечення якості уроку;

- активізацію  впровадження інноваційних педагогічних технологій, спрямованих на розкриття творчих, інтелектуальних здібностей дитини, на задоволення її потреб у самовдосконаленні через впровадження STEAM - освіти;

- підвищення якісного рівня освітніх послуг в закладі;

- впровадження компетентністного підходу до навчання в умовах Нової  української школи та Державного стандарту початкової загальної освіти;

- систематичну та активну роботу  над збереженням та збільшенням контингенту учнів;

-  удосконалення системи роботи з обдарованим учнями.

Структура методичної роботи в закладі:

- педагогічна рада;

- шкільні методичні об’єднання вчителів;

- робота з молодими вчителями.

У 2018/2019 навчальному році продовжено  роботу над реалізацією науково-методичної проблеми " Від інноваційного змісту і технології освіти через педагогічну майстерність учителя – до формування гармонійної, творчої особистості" .

Педагогічні  ради у 2018–2019 навчальному році були проведені згідно перспективного та річного планів. Зокрема, розглядалися основні питання:

Серпень 

«Про педагогічні аспекти підвищення якості освіти: здобутки школи у 2017-2018 та перспективи розвитку на 2018-2019 навчальний рік» та про результати ЗНО – 2018: успіхи, проблеми, шляхи підвищення якості знань, впровадження  STEAM – освіти»;     Листопад

- «Психологічний супровід адаптації до нових умов навчання учнів 1 – х , 5-х класів»;

- Сучасний урок як засіб розвитку творчої особистості вчителя і учня та основа формування ключових компетентностей школярів ; 

Січень

 тренінг «Формування професійної компетентності педагога »;

Березень

- «Рівень розвитку професійної свідомості педагогів

- «Сучасний педа­гог—сучасний урок»

-  Готовність педагога до інноваційної педагогічної діяльності.

    Відповідно до наказу по школі від 06.09.2018 № 170 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у2018-2019 навчальному році» у  школі працювали 5  методичних об’єднань:

Назва ШМО

Науково – методична тема, над якою працює ШМО

Керівник ШМО

1

Вчителів  - мовників

Підвищення якості знань учнів через впровадження інноваційних технологій  та ІКТ в освітній процес

Стадник О.Л.

2

Вчителів  суспільно-природничого та математичного циклу

Підвищення результативності навчально-виховного процесу та формування психолого-педагогічних умов для учнів шляхом використання новітніх освітніх технологій на уроках суспільно-природничого і математичного циклу

Петросян М.Л.

3

Початкової школи

Формування ключових  компетентностей шляхом впровадження нових технологій навчання в умовах НУШ

Головко В.Г.

4

Вчителів художньо-естетичного напрямку та фізичної культури

Підвищення професійної майстерності вчителів шляхом використання інноваційних технологій та інформаційно-комунікативних засобів навчання

Самборська О.А.

5

Класних керівників

Національно-патріотичне виховання як засіб формування в учнів загальнокультурних, громадянських та національних цінностей.

Легеза Л.В.

Протягом року всі учителі мали можливість брати участь у міських та обласних формах методичної роботи, відвідувати відкриті уроки, майстер-класи.  Кожне відвідування  супроводжувалося подальшою передачею набутої інформації своїм колегам на засіданнях ШМО. Це давало можливість не лише знайомитися з надбаннями педагогів міста та області, а й самим оцінити власну педагогічну діяльність, впроваджувати елементи досвіду кращих колег у навчально-виховний процес. Активними слухачами міських ПДС були:

Головко В.Г. – вчитель початкових класів, «Впровадження кейс-технологій в початковій школі»;

Тропнікова Н.Я. – вчитель фізкультури, «Створення сучасного уроку засобами інноваційних технологій»; міський тренінг з кросфіту.

Петросян М.Л. – вчитель фізики, «Інтеграція ІКТ в курс природничих дисциплін ЗЗСО»;

Легеза Л.В. – вчитель біології, «Формування інформаційної компетентності учнів на уроках біології через застосування сучасних педагогічних технологій»;

Коптєва Н.В. – вчитель російської мови та зарубіжної літератури, «  Розвиток творчої особистості на уроках гуманітарного циклу»;

Лазарева О.С. – вчитель інформатики, «Практичне застосування офісних

додатків»; курси з 3Д моделювання на базі ЗОШ №9;

Гордієнко С.М. – вчитель історії та права, «Формування громадянської та соціальної компетентності на уроках історії та правознавства в умовах реалізації концепції Нової української школи»

Обласні методичні заходи відвідали:

Машьянова Л.С. - заступник директора з навчально-виховної роботи, «Сучасні тренди в освіті. Цифровий дизайн»;

Фоміна Н.П. - завідувач бібліотеки, виступ  на обласному семінарі Лабораторія творчого бібліотекаря  « Інноваційні форми та технології роботи бібліотек» за темою        «Віртуальна виставка як сучасна форма інформаційно-масової роботи шкільної бібліотеки»;

Стадник О.Л. – слухач ІІІ обласного методичного параду «Окрилений філолог»;

Самборська О.А. – участь в обласному семінарі-практикумі « Креативне проектування об’єктів проектно-технічної діяльності учнів на уроках трудового навчання»;

Тропнікова Н.Я. – учасник обласного тренінгу з черлідингу «Впровадження черлідингу в програму фізичної культури»;

Головко В.Г., Лапай С.С. – учителі початкових класів, участь у тренінгу ADRA Ukraine спільно з Дитячий фондом ООН (ЮНІСЕФ) «Підсилення потенціалу вчителів та вихователів щодо передачі дітям інформації про гігієну та основні принципи здорового способу життя».

Досвід роботи вчителів нашої школи презентувався в ході проведення «Авторської педагогічної майстерні» та в рамках Тижня педагогічної майстерності «На уроці у майстра». 

Завідувач бібліотекою Фоміна Н.П. провела відкритий майстер-клас «Інтелектуальні ігри як засіб активізації пізнавальної діяльності та інтересу до читання школярів».

Вчителі давали відкриті уроки:

- вчитель англійської мови Кукало А.А. провела відкритий урок у 1 класі за темою «Happy birthday»;

- вчитель початкових класів Головко В.Г. – відкритий урок з природознавства у 2 класі за темою « Повітря та його властивості»;

- вчитель зарубіжної літератури Коптєва Н.В. – урок у 7 класі  за темою « О.Генрі «Останній листок» - гімн людині, котра здатна на самопожертву заради ближнього»;

- вчитель історії та правознавства провела урок з правознавства в 9 класі за темою «Неповнолітні як суб’єкти адміністративних відносин».

Відкриті уроки вчителів та бібліотечний майстер-клас пройшли на високому методичному рівні, де педагоги показали не тільки ті форми і методи роботи, які вони використовують у навчальному процесі, але можна й відслідкувати цілісну систему роботи вчителя.

           Крім того, у 2018-2019 навчальному році вчитель історії та правознавства Гордієнко С.М. розповсюджувала свій педагогічний досвід, її роботи  надруковано :

-  в  каталозі «Відкритий  урок: розробки, технології, досвід». Видавництво «Плеяда»: грудень 2018 р. - Розробка уроку з всесвітньої історії за темою «Греко-перські війни»,        6 клас.;

- розробка уроку з історії України за темою «Населення України в умовах незалежності», 11 клас. (Нагороджена відзнакою «Вибір редакції  «Відкритий  урок: розробки, технології, досвід». Матеріал заслуговує на розповсюдження як перспективний педагогічний досвід 2019 р.),  березень 2019 р.;.

Також  педагоги школи ділилися своїм досвідом роботи у семінарах, фахових конкурсах, конференціях, про що свідчить нижче наведена таблиця.

Участь педагогів  у конференціях, семінарах міського, обласного,

 регіонального та Всеукраїнського рівнів

Дата

Назва заходу

Місце проведення

ПІБ педагога

Тема виступу

1

 

Січень 2019

Обласний  семінар Лабораторія творчого бібліотекаря  « Інноваційні форми та технології роботи бібліотек»

Краматорськ

Фоміна Н.П.

Віртуальна виставка як сучасна форма інформаційно-масової роботи шкільної бібліотеки

 

Грудень 2018

Всеукраїнський  вебінар «Шкільна бібліотека – центр творчого  розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського), який провела Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України за сприяння Microsoft.

Веб-простір

Фоміна Н.П

слухач

 

 

 

Участь педагогів  у міських, обласних, Всеукраїнських

та Міжнародних очно-заочних масових заходах

Дата

Назва заходу

Місце проведення

ПІБ педагога

Назва роботи

Результат

 

1

жовтень 2018р.

Міський етап обласного конкурсу віртуальних бібліотечних виставок, присвячений 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського 

МКК Покровськ

Фоміна Н.П.

В. О. Сухомлинський – письменник любові та добра

І місце

2

Листопад 2018

Обласний конкурс віртуальних бібліотечних виставок, присвячений 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського

Краматорськ

Фоміна Н.П.

В. О. Сухомлинський – письменник любові та добра

І місце

 

Листопад 2018

Класний керівник року - 2018

Покровськ

Стадник О.Л.

 

Учасник заочного етапу

3

Березень 2019

Обласний  конкурс бібліотечних методичних розробок «Фабрика професійних ідей» ту номінації «Бібліотечний захід»

Краматорськ

Фоміна Н.П.

Інтелектуально-розважальне шоу «Інтелект-діти»

І місце

4

Травень 2019

Обласний етап конкурсу «Сучасний урок в новій українській школі»

Краматорськ

Гордієнко С.М.

«Неповнолітні як суб’єкти адміністративних відносин»

І місце на місцевому рівні, ІІ м. область

5

29.05.

2019

Конкурс STEAM-проектів «Покровська

STEAM Art Весна- 2019»

ЗОШ №9

Петросян М.Л.,

Котова О.М.,

Легеза Л.В.,  Лазарева О.С.,

Самборська О.А.,

Духаніна О.Р.,

Гордієнко С.М.

Інформаційний банер «Безпека – радість життя»

Сертифікат

 

Одним із важливих напрямків удосконалення педагогічної майстерності є атестація вчителів, яка здійснюється у відповідності з чинним законодавством, Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, змінами і доповненнями до нього. Головним завданням атестаційного періоду є комплексна оцінка рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності вчителів різних фахів

У 2018 -2019 р. атестувалося 6 вчителів. Був затверджений графік проведення атестації педагогічних працівників школи та графік відкритих уроків. Протягом року вчителі, які атестувались у 2019            р. провели відкриті уроки, підготували презентації з досвіду роботи, виступили з доповідями на засіданнях МО та педагогічній раді.

Результати атестації такі:

  • підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст першої  категорії»   вчителю зарубіжної літератури Коптєвій Н.В., вчителю історії та права Гордієнко С.М.,  вчителю початкових класів Головко В.Г. , вчителю англійської мови Кукало А.А.
  • присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст другої категорії» вчителю інформатики Лазревій О.С.
  • відповідає займаній посаді бібліотекар школи Фоміна Н.П.

Члени атестаційної комісії зробили узагальнений висновок про педагогічну та методичну діяльність кожного вчителя, що пройшов атестацію, склали протоколи оцінювання системи й досвіду роботи.

Адміністрація навчального закладу належну увагу приділяє підготовці педагогічних кадрів на курсах підвищення кваліфікації. З цією метою створена дієва система перспективного та щорічного планування проходження курсів підвищення кваліфікації педагогів.

 Протягом 2018-2019 н.р. своєчасно пройшли курси підвищення кваліфікації  такі вчителі: вчитель музики Духаніна О.Р. за темою «Розвиток ключових компетентностей учнів засобами музичного мистецтва – як основа успішної самореалізації особистості»; вчитель фізкультури Тропнікова Н.Я. за темою «Система фізкультурно-спортивної роботи з обдарованою молоддю»; вчитель початкових класів Касьян Я.С. за темою «Проектування освітнього середовища в Новій початковій школі»; практичний психолог Мережко Н.А. за темою «Психологічний супровід суб’єктів освітнього процесу в кризових життєвих ситуаціях».

Важливою складовою методичної роботи в закладі є вивчення стану викладання базових дисциплін, організації методичної роботи з педагогами різних фахів, проведення ними системи заходів щодо удосконалення процесу викладання навчальних дисциплін, підвищення рівня навченості учнів. Даний вид контролю за станом навчально-виховного процесу здійснювався згідно з річним планом роботи закладу, було вивчено стан викладання інформатики, англійської мови, географії, музичного мистецтва. За результатами перевірки було складено аналітичні довідки та видано відповідні накази.

 Результати  вивчення стану викладання та рівень навчальних досягнень учнів із зазначених вище предметів розглядалися та обговорювались на засіданнях ШМО, також було надано рекомендації з ліквідації виявлених недоліків.

Результати вивчення стану викладання, дотримання державних вимог до змісту та обсягу навчальних програм, рівня навчальних досягнень з базових дисциплін свідчать про те, що вчителі мають достатню науково-теоретичну підготовку, володіють методикою викладання предметів, обізнані з навчальними програмами, інструктивно-методичними листами Міністерства освіти і науки України, ведуть необхідну документацію. На уроках педагоги використовують сучасні форми і методи навчання, що активізують розумову діяльність учнів, розвивають їх творчі здібності та практичні вміння, сприяють підвищенню у школярів інтересу до вивчення того чи іншого предмета.

Методична робота позитивно впливає на результати участі школярів в олімпіадах, турнірах, конкурсах різних рівнів.

З метою забезпечення належної організації роботи постійно поповнювався банк даних обдарованих учнів, здійснювався психолого-педагогічний супровід обдарованої дитини за різними видами діяльності.

Проте поряд з досягненнями в організації та проведенні методичної роботи в школі простежуються певні недоліки:

- не повністю використовується методичний потенціал вчителів;

-  окремі учителі недостатньо працюють з обдарованими учнями;

- педагоги школи залишаються інертними до участі у фахових конкурсах, зокрема «Вчитель року», до публікацій методичних розробок у фахових виданнях,

- відсутня робота з учнями по написанню наукових робіт МАН;

Виховна робота

      Пріоритетним напрямом виховання у 2018-2019 навчальному році є формування в учнів ціннісного ставлення до суспільства та держави, які проявляються в таких якостях: самосвідомість, національна свідомість, патріотизм, правосвідомість, політична культура тощо. А стрижнем виховного процесу є національно – патріотичне та громадянське спрямування. Колектив школи керувався головним завданням – виховати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинуту людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закони, любитиме Україну, орієнтуватиметься в сучасному політичному житті й буде готовий працювати заради процвітання своєї батьківщини.

       З метою виконання завдань та реалізації основних принципів виховної роботи з учнями та учнівською молоддю, діяльність педагогічного колективу в 2018-2019 навчальному році  орієнтувалася на нормативно-правову базу з питань виховної роботи, а саме Закони України «Про освіту» (Концепція НУШ), «Про загальну середню освіту», «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», «Про охорону дитинства», «Концепцію виховання дітей та молоді», «Концепцію громадянського виховання», «Національну доктрину розвитку освіти», «Конвенцію про права дитини», «Декларацію прав дитини» та нормативно-правові акти, документи Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Донецької  області, органів місцевого самоврядування.

Проблема, над якою працював навчальний заклад у 2018 – 2019 н.р. 

«Розвиток ключових компетентностей учнів через впровадження інноваційних технологій в навчальний процес та позакласну роботу»  

Проблема, над якою працювало методичне об’єднання класних керівників

«Створення відповідних умов для формування і розвитку високоінтелектуальної свідомої особистості з громадянською позицією».

    План виховної роботи  був розроблений на основі річного плану роботи школи.  Метою всієї виховної роботи було : створення виховного простору як ресурсу розвитку креативної дитячої особистості в контексті реалізації основних орієнтирів виховання. Протягом  2018-2019 навчального року діяльність педагогічного колективу школи була спрямована на виконання завдань і реалізацію основних принципів виховної роботи  за основними напрямками:

· національно-патріотичне виховання, екологічне виховання,трудове виховання та профорієнтаційна робота, художньо-естетичне виховання, родинно-сімейне виховання;

· правове виховання та правова освіта учнів, профілактика правопорушень;

· формування здорового способу життя та безпеки життєдіяльності.

 

Національно-патріотичне виховання, екологічне виховання,трудове виховання та профорієнтаційна робота, художньо-естетичне виховання, родинно-сімейне виховання

 

Головні зусилля педагогічного колективу школи були зосереджені на формуванні в учнів патріотичних почуттів, активної життєвої позиції, формування особистісних рис громадянина своєї країни. Робота з національно-патріотичного виховання була спрямована на реалізацію  Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Донецькій області на 2016-2020 роки. Реалізація регіональної програми національно-патріотичного виховання в школі відбувається за загальношкільним планом заходів щодо  даної програми. Так, традиційно навчальний рік розпочався першим уроку 2018-2019 н.р. -  «Діти об’єднують Україну» (для учнів 1-4 класів), «Етнічна палітра України» (10 клас), «Українці - співтворці Європейської культури» (5-9 класи).  Метою цих  уроків  було формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.

         Під час проведення  уроків у 1-10 класах класними керівниками були реалізовані такі завдання:

- ознайомлення учнів з основними історичними подіями становлення державності України;

- формування відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу;

- формування та готовність служити Батьківщині своєю працею;

- виховання поваги до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну.

      Форми і методи проведення Першого уроку були різноманітними і стали творчим доробком кожного класного керівника, обиралися вони з урахуванням вікових та психологічних особливостей учнів. Це були і урок-подорож, і урок-дискусія, і урок-проект. Класні керівники 1-10 класів акцентували  увагу на тому, що патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки під час надзвичайних ситуацій, а і у прагненні жити в Україні, розумінні необхідності дотримання конституційних та правових норм, володінням державною мовою, шанобливим ставленням до історії, культури та традицій українського народу.

       В організації національно – патріотичного виховання школярів  пріоритетна роль  відводиться активним методам,  застосування яких ґрунтується на демократичному стилі взаємодії, сприяє формуванню критичного мислення, ініціативи й творчості. З метою виховання в школярів патріотизму, колективізму, свідомої дисципліни та організованості, виховання почуття єдності з природою та відповідальності за національне багатство протягом навчального року були проведені відповідні місячники:

- місячник «Я − житель планети Земля» (вересень);

- «Відповідальна особистість – міцна держава» (листопад);

- «Здорова дитина – багата країна» (жовтень);

- Місячник родинно-сімейного виховання « Я, родина, Україна» (січень);

- «Я − патріот і господар своєї землі» (лютий);

-  місячник екологічного виховання «Ми − честь і гордість школи» (квітень);

-  «Ми – українці.  ми – європейці» (травень).

 Найзмістовнішими заходами цих місячників були:

- Малюнки на асфальті «Хай буде мир на планеті Земля» для учнів початкової школи;

- Флеш-моб «Світове щастя неможливе без миру на Землі» до Міжнародного дня миру для учнів 5-10 класів;

- Акція «Ветеран живе поруч» -  5-10 класи;

- Віртуальна подорож: «Синьо-жовта моя Україно!» (до відзначення 27-ї річниці незалежності) для  1-4 класів;

- Шкільна  квест-гра  «За Україну, за її волю…»;

- Написання  радіодиктанту національної єдності;

- До  Дня гідності і свободи єдині виховні години;

- Тематичний захід  до дня пам’яті жертв голодомору   «Кривава ціна українського хліба», який підготувала учитель історії Гордієнко С.М.;

- Акція шкільного самоврядування «Збережи ялинку», за матеріалами якої було випущено перший репортаж під керівництвом педагога-організатора Бойко Л.В. та учителем інформатики Лазаревою О.С.

- Новорічна квест-гра до Дня Святого Миколая сумісно з РБТДЮ;

- Міські спортивні змагання до Дня  Збройних сил України під керівництвом учителя фізичної культури Тропнікової Н.Я.;

- участь у міському святі Масляної та різдвяному фестивалі «Наше Різдво на Донеччині» у м. Покровськ;

- до дня святого Валентина «Несподіванки у день  Валентина»;

- єдиний загальношкільний урок мужності  до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав   (15 лютого) «Афганістан болить в душі моїй» для учнів 5-10 класів;

- виховні години «День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Герої сьогодення»  (20.02) для учнів 1-10 класів;

- єдиний загальношкільний урок мужності з презентацією «А мак цвіте!» для учнів середньої та старшої  школи із запрошенням військовослужбовців;

- участь у міському святі до Дня Європи в Україні.

   У межах проекту «З любов’ю у серці, з вірою в душі» у школі проведена  благодійницька загальношкільна акція, присвячена Дню святого Миколая: допомога дітям з прифронтової зони Марьїнського району. Треба відмітити активну участь усіх класів у зазначеній акції. В рамках цього проекту з метою зміцнення взаємовідносин батьків та дітей, навчального закладу та батьківського комітету, збереження традиційних сімейних цінностей, виховання в учнів родинних, громадянських, національних, загальнолюдських цінностей, в січні 2019 року проведено тематичний місячник родинно-сімейного  виховання « Я, родина, Україна». Класними керівниками 1-10 класів протягом місяця було проведено виховні заходи за темами: «Родина родина, від батька до сина» ( для 1-4 класів) та «Без сім’ї нема щастя на землі»  (для 5-10 класи), які формували в учнів бажання виявляти увагу й повагу до рідних, творити добро, нести красу в дім своїми думками й вчинками, виховували повагу до членів сім’ї, історії, традицій свого народу. На  виховних годинах були використані елементи  інноваційних технологій навчання:  презентація «Сім’я» (Гребьонкіна Т.Б.), «Родино, родино» ( Духаніна О.Р.), соціальні відеоролики з родинного виховання (Стадник О.Л., Легеза Л.В.). З метою поглиблення знань, що сім’я – найвища цінність людини, про основні обов’язки членів сім’ї застосовувалися технології «Мікрофон», «Мозковий штурм». Бібліотекар  закладу Фоміна Н.П. оформила виставку по темі  місячника, яка допомогла в роботі педагогів при підготовці бесід, виховних годин.

Як підсумок місячника – це конкурс-презентація родинного дерева  «Роде мій красний! Роде мій прекрасний!», де класні колективи презентували як свої родинні дерева, так і родинне дерево свого класу. Треба зазначити належну роботу всіх класних керівників 1-10 класів та активну участь учнів школи. Найкращі роботи визначено у 6 класі – І місце (класний керівник Духаніна О.Р.), 5А класу – ІІ місце( класний керівник Стадник О.Л.), 9 класу – ІІІ місце (класний керівник Котова О.М.). Переможці нагороджені шкільними грамотами. Також нагороджені окремими грамотами: Іщенко М. (6 клас), Сбєжнєва А. (6 клас), Сидорчук П. (8 клас), Гатамова А. (7 клас).

     З метою відродження народних традицій української родини, згуртування різних поколінь навколо ідеї їх єднання на засадах високої духовності української нації,  виявлення та підтримки талановитих та творчо обдарованих виконавців: дітей, членів їхніх родин, батьків, вчителів та сприяння розвитку їх творчих здібностей у місті на базі нашої школи Родинським БТДЮ було проведено ІІ Фестиваль  родинної творчості «Талановита родина – успішна країна», де родини учнів нашої школи Машьянових, Руденко, Павлових представили номер у хореографічно-вокальному жанрі, а родина учениці 5А класу Деречі О. підготувала виставку сімейної вишивки бісером та хрестиком.

Учасники Фестивалю нагороджені дипломами відділу освіти Покровської міської ради та цінними подарунками від Покровської міської ради. А учениця 7-го класу Мкртчян Мілена взяла участь у Покровському фестивалі «Рідна мова – душа народу»  (до Дня рідної мови) у номінації «Музичне виконавство», де дівчинка виконувала пісню «Вірменія моя!» вірменською та українською мовами (керівник – Духаніна О.Р.).

     Також учні нашої школи є учасниками та переможцями різноманітних обласних та міських конкурсів національно-патріотичного спрямування. Так учениця 6-го класу, Давиденко Поліна, стала учасницею ІІ (міського) конкурсу краєзнавчих учнівських досліджень «Моє місто (село) на долоні» в номінації «Мистецька подорож: пам’ятні місця Донеччини»: у фоторяді представлені світлини попередніх років міського парку Перемоги та сучасний вигляд після реконструкції. Надані фотографії об’єднані спільною ідеєю любові до своєї маленької батьківщини, до свого рідного міста Родинське. З метою популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря, активізації патріотичного виховання, пов’язаного з іменем видатного митця,  щороку у нашому місті традиційно проводиться конкурс дитячої творчості «Іду з дитинства до Тараса», де учениці нашої школи стали переможцями: Юденко Марія (6 клас) з художньою роботою «Мій улюблений Кобзар» зайняла - ІІІ місце (керівник Духаніна О.Р.), а Дереча Олеся (5А клас) вишивка «Мальовниче місце дитинства Тараса», ІІ місце (керівник Самборська О.А.). Учениці 9-го  Прудкогляд Фаїна та 5А класів Цюпка Ірина стали переможцями  міського етапу конкурсу малюнків «Зимові візерунки» , їх роботи відправлено до обласного етапу конкурсу. З великим задоволенням  діти 6-го класу  під керівництвом класного керівника Духаніної О.Р. взяли участь у обласному художньому конкурсі «Краса рідного краю» та отримали наступний результат: Юденко Марія  –  І місце у номінації «Природа Донеччини», Корінь Дар’я – ІІІ місце у номінації «Природа Донеччини»,  Стомін Дмитро -  ІІІ місце у номінації  «Квіти мого саду»,  Давиденко Поліна  –  ІІІ місце у номінації « На лісовій галявині», Іщенко Марія  – ІІІ місце у номінації  «На лісовій галявині». А учениця 8-го класу Хотульова Марія стала переможцем (ІІ місце) обласної виставки–конкурсу  різдвяних композицій «Віфлеємська зірка» у номінації «Різдвяний віночок» ( керівник  учитель трудового навчання, Самборська О.А). За високу майстерність, охайність,  вишуканість відзначено роботи наших учнів у міській виставці-конкурсу дитячої творчості «Наш пошук і творчість-тобі, Україно!»: Гвоздецький Даніїл, учень 5А класу, (кер. Самборська О.А.) за роботу «Красуня Матильда» за напрямком «Декоративно - прикладна творчість»; Палеха Артем, учень 8-го класу (кер. Самборська О.А.) за роботу «Доброго ранку» за напрямком «Технічна творчість 5-11класів»; Сайфуллін Олександр, учень 1-го класу, (кер. Гребьонкіна Т.Б.) за роботу «Новорічна ніч» за напрямком «Технічна творчість 1-4 класів»; Колісова Дмитра, учень 4А класу, (кер. Касьян Я.С.) за роботу «На відпочинку» за напрямком «Технічна творчість 1-4 класів».

     Третій рік поспіль фестиваль «Шукай краси, добра шукай!» відбувається напередодні Дня української писемності та мови. Його організатори – відділи української мови та літератури, культури та естетики, інформаційно-бібліотечний відділ Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 2018 рік не став винятком. Колектив учнів нашого 10-го класу (Румянцев Д., Юрченко Ю., Матрунчик Є.) та учителя української мови та літератури Бунчук В.В., бібліотекаря школи Фоміної Н.П., педагога-організатора школи Бойко Л.В. та учителя зарубіжної літератури Коптєвої Н.В. стали переможцями та учасниками обласного фестивалю  «Шукай добра, краси шукай!» у номінації «Літературно-музичний мікс» до 120-річчя  від дня народження В.Сосюри. Фестиваль був спрямований на засвоєння нашими учнями  кращих зразків вітчизняної духовної спадщини, забезпечення їхнього  духовно-морального розвитку, виховання патріотизму.

      Неможливо уявити шкільну роботу з національно-патріотичного виховання без підтримки шкільної бібліотеки. Так 2018 рік став роком святкування 100-річниці від Дня народження великого українського педагога В.Сухомлинського. Завідуючою бібліотекою Фоміною Н.П. була проведена(за окремим планом) певна робота з учнями у співпраці з учителями початкових класів та учителем зарубіжної літератури Коптєвою Н.В. у жовтні 2018 року.  Проводились наступні заходи:

- Конкурс  дитячих ілюстрацій до оповідань та казок  В.О. Сухомлинського «Малюю улюблену казку» для учнів 1-7 класів;

- Проведення марафону «Прочитаю я Вам казочку » для учнів 1-6 класів;

- Літературна подорож «Казковий світ Василя Сухомлинського» - 2-4 класи;

- Єдиний урок доброти "Людина починається з добра" для учнів 1-10 класів;

- Створення та демонстрація віртуальної виставки « В.О. Сухомлинський – учитель любові і добра».

І як результат проведеної робота Фоміна Н.П. посіла І місце у міському етапі обласного конкурсу віртуальних бібліотечних виставок в номінації "Бібліотекар зі стажем роботи до 10 років"  та І місце  в обласному конкурсі віртуальних бібліотечних виставок.

 Вже традиційним стало проведення нею традиційних вересневих зустрічей  «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу» для учнів 1-10 класів, проведення квест-гри до Дня української писемності та мови «Сходинка до Олімпу», тематичні виставки та огляд тематичної літератури. У лютому 2019 року Наталя Павлівна підготувала та провела  інтелектуально-розважальне шоу «Інтелект-діти» для учнів 5-х класів нашого міста, метою якого було сприяти формуванню та розвитку в учнів інтелектуального та пізнавального потенціалу. Основні форми і методи роботи бібліотекаря були представлені нею у  міському  майстер-класі за темою «Інтелектуальні ігри  як засіб активації пізнавальної діяльності та інтересу до читання    школярів»      Свої методичні розробки Фоміна Н.П. презентувала на обласному конкурсі бібліотечних методичних розробок «Фабрика професійних ідей» у номінації «Бібліотечний захід», де посіла почесне І місце. Підготувала ученицю 7 класу Белицьку Євгенію  до ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу есе «Діти єднають Україну»  ( ІІІ місце ). Протягом року підготовлено різноманітні тематичні виставки та експозиції : «Україна – моя Батьківщина» до Дня Соборності України, до Дня народження Т.Г. Шевченка «Наш любий Кобзар», «З книгою канікули – сумувати ніколи», «Книги, що знають УСЕ».

 До Всесвітнього дня поезії організувала захід -діалог поколінь « Доля – великий ляльковод» ( зустріч з поетесою І.Г. Левенцовою).

  Одним із дієвих засобів національно-патріотичного виховання є проведення таких дитячих та молодіжних ігор у позаурочний час, як всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Так козацький рій «Вільні люди», який створено на базі 9-го класу є постійним учасником міської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), багатьох загальношкільних заходів, учасником міських спортивно-військові  змагань, присвячених Дню захисника України та Дню козацтва «Юні захисники України». З метою формування у учнів, що школа – це теж велика шкільна родина, класними керівниками 1-10 класів та педагогом-організатором школи Бойко Л.В. підготовлено та проведено тематичний захід з презентацією шкільних козацьких роїв «Ми об’єднана родина» (до Дня Соборності України), де кожен клас презентував свій рій (гасло, девіз, пісня). Завершилося свято загальношкільним пісенним флеш-мобом. А у травні 2019 року за планом проведення шкільного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2018/2019 навчальному році, напередодні Дня Перемоги, у школі пройшла своя загальношкільна квест-гра «Шляхами Перемоги» ( із запрошенням військово-службовців).

    Також у школі діяло 2 гуртки з цього напрямку: на базі 8-го класу «Джура» - 1 група(13 учнів) - керівник Самборська О.А. та 2 групи на базі 1-го класу і 3-го класу (всього 30 учнів) - керівник Бойко Л.В. Діяльність цих гуртків визначає основи підготовки школярів відповідно засад національно-духовного, військово-патріотичного виховання та підготовки до виконання Конституційного обов’язку – захисту Вітчизни, участі в І та ІІ етапах Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Плани роботи всіх гуртків погоджені та затверджені. Усі керівники гуртків ведуть документацію відповідно до вимог. Планування здійснюється згідно вікових особливостей учнів.

Робота гуртка направлена на використання елементів козацької педагогіки, використання досвіду наших предків по вихованню підростаючого покоління, виконання законів кодексу «лицарської честі», який передбачає:

  • любов до батьків, рідної мови, вірність у коханні, дружбі, побратимстві, віддане ставлення до Батьківщини-України;
  • готовність захищати слабших, молодших;
  • шляхетне ставлення до дівчини, Матері, Жінки, Бабусі;
  • непохитна відданість ідеям, принципам народної моралі, духовності;
  • відстоювання повної свободи і незалежності особистості, народу, держави

Завдяки кропіткій роботі керівника гуртка Бойко Л.В. на базі 3-го класу було створено рій «Козаченьки». Протягом року керівник спрямовувала роботу цього рою у добрих справах   наших маленьких козачат, а також організовувала та проводила заходи, які виховували в учнів ціннісне  ставлення до суспільства та держави, до праці, до людей, до природи , до рідного краю, до своєї школи та домівки. Діти брали участь у різноманітних загальношкільних міні проектах екологічного спрямування з великим задоволенням. Результат проведеної роботи – ІІ місце у міському етапі  Всеукраїнського конкурсу звітів про роботу роїв у номінації «Звіт рою молодшої вікової групи».

   Головною метою гурткових занять є формування та розвиток повноцінної особистості, гармонійної людини, патріота Батьківщини.Усі заняття в гуртку спрямовані на поглиблення знань учнів, розширення їх кругозору, виховання загальнолюдських християнських цінностей, формування світогляду громадян незалежної демократичної держави, сповнених національної гідності та поваги до інших народів.

Підсумовуючи роботу школи  у напрямку з національно-патріотичного виховання стала участь у  міському етапі конкурсу відеороликів – візитівок з національного виховання, де наша школа посіла ІІІ місце у номінації «Найкраща презентація ЗЗСО» (презентацію підготували педагог-організатор Бойко Л.В. та заступник директора з ВР Коптєва Н.В.).

    Основними формами патріотичного виховання школярів  у 2018/2019 н.р. були:

-  уроки мужності до Дня Гідності і свободи: « Бійці невидимого фронту»(9 клас), «Минуле, теперішнє та майбутнє у вчинках та діяннях українців» (8 клас);

- єдині виховні години для учнів 1-10 класів «Україна починається з мене»;

-  Ток-шоу  для учнів 5-6 класів «Є така професія  - Батьківщину захищати», проведені класними керівниками 5-х класів та 6-го класу Стадник О.Л., Лазаревою О.С. та Духаніною О.Р.;

- Написання вітальних листів з Новорічними та Різдвяними привітаннями своїм одноліткам в різні міста України учнями 5А класу (кл.керівник Стадник О.Л.)

   Але практика доводить, що найбільш результативними формами роботи у формуванні патріотичної особистості школяра буде за умови застосування у освітньому процесі інноваційних педагогічних технологій: цілеспрямованого, систематичного й послідовного впровадження в практику оригінальних, новаторських способів, прийомів педагогічних дій і засобів, що охоплюють цілісний навчально-виховний процес, а саме: інтерактивних уроків, соціального проектування, віртуальні подорожі  до джерел рідної культури, інформаційні дискусії.

  

     З метою ціннісного ставлення до природи, відповідальності за стан її збереження, залучення школярів до громадської діяльності, спрямованої на захист оточуючого середовища, знань про сучасні проблеми екології, розуміння кожним учнем найголовнішої  проблеми людства – проблеми виживання, яке стосується не тільки людей, а й кожної істоти на Землі,  у межах проекту « Відповідальна особистість – міцна держава», за ініціативою учнівського самоврядування у школі протягом жовтня-листопада 2018 року було реалізовано екологічний проект «Жовте листя – не сміття» в рамках обласної природоохоронної акції «Стоп, сміття» під керівництвом педагога-організатора Бойко Л.В. та співорганізаторів: учителя праці Самборської О.А., бібліотекаря школи Фоміної Н.П. та учителя інформатики Лазаревої О.С. Як проходила реалізація даного проекту представлено у відеоролику. З цим проектом школа посіла почесне І місце в області у номінації «Екологічний проект».

     Протягом  навчального року за ініціативою лідерів шкільного самоврядування, при підтримці шкільних козацьких роїв, у школі проходили різноманітні екологічні акції: екологічний марафон «Здай батарейку – врятуй планету!», екологічна акція учнівського самоврядування «Збережи ялинку!», операція «Збережемо ліси для нащадків», реалізація міні проекту «Сортуй сміття!». Так, наприклад, для того, щоб діти розуміли, що природу треба берегти заради свого майбутнього та формувати у майбутнього дорослого громадянина , що саме люди відповідальні за раціональне використання, збереження та сталий розвиток лісів для учнів школи протягом 2018-2019 навчального року  проводилась операція шкільного самоврядування "Збережемо ліси для нащадків» (збір макулатури) під  девізом: "Листок за листок”, який  нагадує всім, що кожен зданий аркуш паперу збереже один зелений листок на деревi.  В результаті проведеної операції   , якою керувала бібліотекар школи Фоміна Н.П., зусиллями дітей було зібрано 150 кг макулатури. Це дозволить шкільний бібліотеці поповнити свій бібліотечний фонд новою літературою.

    Щорічно у березні проходить акція «Перелітних птахів чекаємо, про будиночки для них дбаємо» до Дня зустрічі птахів, яку проводить учнівське самоврядування  для учнів 1-4 класів. Метою акції є виховання ціннісного ставлення до біологічного різноманіття свого краю, проведення широкої просвітницької роботи , залучення учнів до практичної діяльності у виготовленні годівничок та домівок для птахів.

Традиційно у квітні за планом виховної роботи школи проходить місячник екологічного виховання під гаслом «Ми честь і гордість школи!». У цьому навчальному році в рамках місячника проводилися заходи: трудовий десант « Земля потребує нашої турботи», конкурс малюнків «Бережіть землю», акція «Приберемо світ»(суботники з благоустрою пришкільної території). Завдяки учням школи та робітникам було висаджено у шкільному подвір’ї фруктові дерева, саджанці троянд. Такі види діяльності учнів передбачають усвідомлення дітьми та учнівською молоддю соціальної значущості праці, розвинену потребу в трудовій активності, ініціативність, схильність до підприємництва, розуміння економічних законів і проблем суспільства та засобів їх розв'язання, готовність до творчої діяльності та співпраці.

     Таким чином, ціннісне ставлення до природи формується у процесі екологічного виховання і виявляється у таких ознаках: усвідомленні функцій природи в житті людини, самоцінності природи, почутті особистої причетності до збереження природних багатств, відповідальності за них.

     Головними завданнями навчально-виховної роботи з школярами є формування в них здатності до усвідомленого вибору майбутньої професії, розвиток загальнотрудових та професійно важливих якостей особистості. З метою профорієнтаційної роботи у школі проводилися ряд виховних заходів: години спілкування по класах: «Світ моїх захоплень», «Ким я хочу стати», «На порозі професійного вибору», «Людина - творець власної долі», інтелектуальна гра: «Людина знакова система», презентація: «Людина для професії чи професія для людини» та інші, зустрічі з представниками ВУЗів, презентації професій, відвідування «Днів відкритих дверей», екскурсії на підприємства.

  Ціннісне ставлення до себе передбачає сформованість у зростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовнодушевних та соціальних сил. Основними завданнями у цьому напрямку у 2018/2019 навчальному році було:

- покращення роботи вчителів фізкультури;

- підвищення якості та ефективності проведення спортивно-масових заходів;

- покращення пропаганди здорового способу життя;

- забезпечення повноцінного розвитку учнів, охорона і зміцнення їх здоров’я;

 - формування фізичних здібностей, гармонії тіла і душі;

- виховування потреби у регулярних заняттях фізичною культурою і дотриманні режиму дня;

- формування санітарно-гігієнічних знань і навичок;

 - формування вміння поводитися у критичних життєвих ситуаціях і надавати необхідну допомогу собі та оточуючим.

Школа приділяє велику увагу збереженню здоров'я дітей. Всі учні пройшли медичне обстеження, складено паспорт здоров'я кожного класу. Учні школи брали участь у спортивних змаганнях як шкільного рівнів так і міських. Слід відзначити роботу вчителя фізичної культури Тропнікової Н.Я., яка організувала і провела на рівні змагання «Нумо, хлопці!», гру «Лелеченя», «Козацький гарт»,підготувала учнів для участі у міській спортивно-патріотичній грі «Джура».

       В навчальному закладі  ведеться певна робота з пропагування здорового способу життя.  В школі пройшли Тиждень популяризації здорового способу життя. Підсумком проведення даного тижня став позакласний захід (флешмоб) «Олімпійські надії». На загальношкільних батьківських зборах розглядалося питання про вплив шкідливих звичок на організм дитини та заборону тютюнопаління на території школи. Для учнів 5-6 класів учитель малювання Духаніна О.Р. та класні керівники 5-х класів Стадник О.Л. та Лазарева О.С. провели конкурс малюнків за темою «Бережи своє здоров,я!». Також класні керівники 1-10 класів разом з медичною сестрою школи Качур А.Р. провели виховні години за темою «Діти України за здоровий спосіб життя» з переглядом тематичних відеоматеріалів.

 

Приділялася увага роботі з попередження наркоманії, алкоголізму, правопорушень, боротьбі з тютюнопалінням серед неповнолітніх. З метою профілактики та пропаганди здорового способу життя, боротьби з наркоманією та СНІДом, відповідно до річного плану роботи проводилися тематичні тижнв, в рамках яких відбулися наступні заходи: тематичні виховні години та години спілкування; «круглі столи», диспути, конференції для старшокласників із запрошенням лікарів, практичних психологів,; поповнення тематичних вітрин з антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди; заходи до Дня без тютюну; шкільні спортивні змагання; шкільний етап малих Олімпійських ігор тощо.

 

Правове виховання та правова освіта учнів, профілактика правопорушень

 

     Педагогічний колектив школи приділяє належну увагу організації правової освіти та виховання учнів, яка базується на основних принципах Указу Президента від 18 жовтня 2001 року №992/2001 «Про національну програму правової освіти населення». Питання правового виховання розглядалися на:

- нарадах при директорові («Про організацію контролю за відвідуванням учнями навчальних занять» жовтень, листопад  2018, «Про роботу класних керівників, учителів з попередження дитячого травматизму, профілактики правопорушень і злочинності, наркоманії, СНІДу» грудень 2018, січень 2019, травень 2019);

- раді профілактики («Про правове виховання та попередження правопорушень серед підлітків» листопад  2018).

    Формування правових знань учнів базується в основному на щомісячних бесідах, проведенню відповідних тематичних тижнів. Класні керівники на годинах спілкування обговорювали проблеми паління, наркоманії, токсикоманії під час бесід: «Я обираю здоровий спосіб життя», «Життя людини – найвища цінність». Так з 25 листопада по 14 грудня була проведена акція «16 днів проти насилля»  та в рамках цієї акції  - Всеукраїнський тиждень права. Згідно плану проведення акції «16 днів проти насилля» провелися наступні заходи:

- Всеукраїнський урок «Права людини» для учнів 5-10 класів з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, в рамках якого висвітлити питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття та сутності прав людини, основних механізмів їх захисту, який підготувала та провела учитель права Гордієнко С.М.;

- Книжкова виставка про права людини, їх реалізацію в Україні на базі шкільної бібліотеки;

- Виховні бесіди для учнів 1-10 класів за темою «Дискримінації та насильству скажемо «Ні!»;

- Тематична загальношкільна лінійка  з використанням проектної діяльності учнів 5-10 класів «1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом», яку підготувала та провела педагог-організатор Бойко Л.В.

       Протягом жовтня  2018 року в школі класними керівниками 1-10  класів спільно з психологом школи Мережко Н.А. в рамках інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми було проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми. А саме:

- Лекторій для батьків «Насильство у сім’ї. Протидія домашньому насильству»;

- Година спілкування «Сучасні работорговці»;

- Керований перегляд документального фільму «Станція призначення – життя»;

- Роз’яснювальна  робота з класними керівниками 1-10 класів за за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

 В школі проведені правові тижні (08.04.2019 – 12.04.2019; 11.03.2019 – 15.03.2019), в рамках яких проведені заходи :

- єдині виховні години для учнів 1-4 класів «Наші права-щасливе дитинство»;

- круглий стіл «Вирішення конфліктів без насильства» для учнів 8-9 класів;

- виховні години « Виконуй обов’язки , поважай правопорядок і закон» для учнів 8-10 класів;

- виховні години для учнів 5-7 класів «Вчимося жити без образ»

   Профілактика правопорушень починається  з поча­ткової школи. Класоводи 1-4 класів приділяють велику увагу роботі з неблагополучними сім'я­ми, сім'ями, в яких проживають учні, що потребують посиленої психоло­го-педагогічної уваги. Починаючи з першого класу  психолог школи Мережко Н.А. проводить анкетування учнів, корекційні заняття, індивідуальні консультації з учнями, які схильні до девіантної поведінки. Так для учнів 1-го класу проводилися розвивальні ігри за програмою «Розпочинаємо навчання з радістю».  Знання з правових питань уч­ні отримують з курсу «Я і Україна. Громадянська освіта» ще в 3 класі. Робота щодо попередження злочинності продовжується в середніх та старших класах. Курс основи здоров'я 5, 6, 7 класів передбачає вивчення тем правоосвітньої тематики, який викладає учитель основ здоров’я Духаніна О.Р. У 7-8 класах нею проведений цикл тренінгів за темою «Шлях до мрії». А психологом школи Мережко Н.А. проведені психологічні години для учнів 5-6 класів «Вчимося контролювати емоції», для учнів 9-10 класів тренінг за темою «Тиск та маніпуляція». Також учні 9-10 класів вивчають курс «Правознавство» , де знайомляться зі своїми правами та обов’язками, з поняттями : «юридична відповідальність», «кримінальна та адміністративна відповідальність», тощо. Кабінет правознавства у школі відсутній, тому уроки права проводяться у навчальному кабінеті історії, де розміщена державна символіка України. Відповідна символіка розміщена також в кожному кабінеті та в коридорі школи.

Важливу роль в організації правової роботи здійснює шкільна Рада з профілактики правопорушень в складі заступника директора з виховної ро­боти Коптєвої Н.В., класних керівників  5-10 класів, вчителя пра­вознавства Гордієнко С.М.. Розглядаються різноманітні питання: ведення обліку відвіду­вання учнями школи, взяття на облік неблагополучних сімей, закріплення за учнями схильними до правопорушень, наставників з числа педагогів та учнів, проблеми працевлаштування випускників школи, організація батьківських зборів, проблеми правильного використання учнями вільного часу. Кожне з цих питань потребує клопіткої роботи протягом навчального року: коорди­нації всіх служб школи, звязку з державними органами і суспільними орга­нізаціями. Протягом  2018/2019 навчального року відбулося 9 засідань шкільної ради з профілактики правопорушень, на які періодично запрошувався спеціаліст І категорії  з питань дітей Родинського виконкому  Діма О.І.

      Згідно Плану спільної роботи школи зі спеціалістом з питань дітей Родинської міської ради, ювенальної превенції сектору превенції патрульної поліції Покровського відділу поліції Донецької області, міським наркологічним диспансером м.Покровська були проведені:

-   День Служб – 29.11.2018;

- тематична бесіда з керованим переглядом відеоматеріалів  «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх», «Чому діти ідуть із дому» для учнів 9-10 класів (психолог  міського наркологічного диспансера  м.Покровська);

- тематична бесіда з керованим переглядом відеоматеріалів  «Профілактика правопорушень та злочинів серед дітей» для учнів 7-8 класів (психолог  міського наркологічного диспансера м.Покровська);

 - у квітні 2019 року з учнями 4-6 класів інспектором ювенальної превенції сектору превенції патрульної поліції Покровського відділу поліції Донецької області Смолою Я.І. проведена профілактична бесіда за темою «Недопущення булінгу серед неповнолітніх» та інспектором ЮП Покровського ВП Грицай І.В. лекція на правову тематику для учнів 7-го класу. Спеціалістом І категорії  з питань дітей Родинського виконкому  проводились профілактичні бесіди щодо наслідків правопорушень та відповідальність за них Дімою О.І. для учнів 9-10 класів та проведені індивідуальні зустрічі з учнями «групи ризику»: Масюк Р. (7 клас), Ломакін Р. (7клас), Чабан А. (4Б клас), Сидорчук П. (8 клас), Юрченко Т. (7 клас). Шкільна Рада з профілактики правопорушень координує роботу класних керівників та вчителів-предметників.

Адміністрація школи, класні керівники, психолог школи оперативно реагують на пропуски занять учнями, встановлюють причини, попереджують батьків, відвідують сім'ї, про що, складаються відповідні акти та документи. Учні схильні до правопорушень ставляться на шкільний облік і з ними проводиться індивідуальна робота, класні керівники щоденно записують інформацію в журнал «Відвідування учнями школи», де відмічають кількість пропусків без поважних причин та причини цих пропусків, а потім сповіщають адміністрацію школи для вжиття заходів. Так постійно проводиться певна робота педагогом-організатором школи Бойко Л.В.: рейди «На уроки вчасно», у січні  шкільний вісник «Правила для учнів пам’ятай завжди (поведінка на уроках, перервах,  їдальні)», до дня боротьби з наркоманією 01.03 розповсюджено пам’ятки «Наркоманія - наш ворог» для учнів 4-10 класів.

    Але є певні недоліки, форми і методи роботи з профілактики правопорушень, які проводяться в навчальному закладі не завжди є ефективними. Недостатній контроль класних керівників за навчанням та відвідуванням школи учнями із числа соціально незахищених.  Класоводом 4Б класу Лапай С.С. послаблений контроль за зайнятістю дітей у позаурочний час, зокрема тих, які потребують посиленої психолого-педагогічної уваги, такі як Сірий Євген, Чабан Ангеліна, Клочков Володимир. Учитель несвоєчасно інформувала заступника директора з виховної роботи Коптєву Н.В. про порушення дисципліни у класі, не завжди реагувала на звернення батьків щодо поведінки цих учнів. Має місце формалізм в організації виховної роботи учнівського самоврядування щодо питань профілактики правопорушень та правоосвітницької роботи.  Несистематично здійснюється індивідуальна робота з підлітками, схильними до скоєння правопорушень.Взагалі,  форми роботи класних керівників  не були різноманітними, переважали бесіди та виховні години, що є недосить ефективним у превентивному вихованні. Має бути кращою і виконавська дисципліна класний керівників. Педагогічному колективу слід звернути особливу увагу на рівень сформованості загальної дисципліни школярів та стан виконання ними Правил для учнів – головного критерію поведінки.

 

Попередження дитячого травматизму

 

    Головною метою державної політики у сфері профілактики дитячого травматизму є забезпечення умов реалізації конституційного права кожного громадянина на охорону життя та здоров'я, підвищення рівня безпеки життєдіяльності населення, особливо дітей, як передумови сталого соціально-економічного розвитку країни. У школі наявні наступні нормативно-правові документи з питань охорони життя і здоров’я вихованців, запобігання усім видам дитячого травматизму: Закони України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,», «Про охорону дитинства»; постанова Кабінету Міністрів України: від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», накази Міністерства освіти і науки України: від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 № 1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально- виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), від 02.10.2014 № 1124

При плануванні роботи закладу з даного питання враховано діючі нормативні документи, поставлено конкретні задачі перед педагогічним колективом ЗНЗ щодо профілактичної роботи з запобігання дитячому травматизму, визначено оптимальні строки виконання та відповідальних. У примітках є позначки про виконання та відмітки про зберігання матеріалів у номенклатурі справ. Протягом 2018-2019 навчального року було видано низку наказів з питань профілактики дитячого травматизму . Питання профілактики дитячого травматизму заслуховувалися на педагогічних радах . Перед педагогічним колективом поставлено конкретні завдання, визначено оптимальні строки виконання, призначено відповідальних. Навчання, інструктажі з охорони праці здійснюються відповідно до вимог Типового положення про порядок навчання і перевірки знань з питань охорони праці: серпень-вересень - проведення вступного (первинного) інструктажу з учнями (що зафіксовано на окремій сторінці класного журналу, а у початковій школі в журналах вступного інструктажу окремо у кожному класі); видання наказу з організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності; перегляд інструкцій з правил техніки безпеки; оформлення актів-дозволів на роботу в навчальних кабінетах, спортивній залі; забезпечення проходження працівниками профілактичного медичного огляду; забезпечення виконання заходів протипожежного захисту закладу; січень-лютий - проведення повторного інструктажу з учасниками навчально-виховного процесу; аналіз стану охорони праці та безпеки життєдіяльності закладу; моніторинг результатів щорічного медичного огляду учнів. Протягом року — організація і проведення заняття з учнями з питань безпеки життєдіяльності; проведення місячників, творчих конкурсів, масових заходів з висвітлення актуальних питань безпеки людини; проведення батьківських зборів з попередження дитячого побутового травматизму; проведення внутрішнього шкільного контролю за дотриманням учасниками навчально-виховного процесу правил і вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності; аналіз стану травматизму; проведення навчання з дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій; оформлення інформаційних матеріалів, виставок, стендів з висвітлення безпеки життя людини в оточуючому середовищі. Згідно встановленим вимогам законодавства з охорони праці та з метою систематичного їх виконання розроблені та затверджені посадові інструкції. Після їх реєстрації, вони видані під розпис кожному працівнику школи.Програма вступного інструктажу розроблена на основі орієнтовного переліку питань вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності. Запис про вступний інструктаж робиться на окремій сторінці журналу обліку навчальних занять. Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться на початку заняття у кожному кабінеті, спортзалі тощо, наприкінці навчального року перед початком канікул, а також за межами закладу освіти, де навчально-виховний процес пов'язаний з використанням небезпечних і шкідливих для здоров'я факторів. Первинний інструктаж проводять учителі, класоводи, вихователі, класні керівники, керівники гуртків тощо. Цей інструктаж проводиться з учнями, які беруть участь у позашкільних заходах. Первинний інструктаж також проводиться перед виконанням кожного завдання, пов'язаного з використанням різних матеріалів, інструментів, приладів, на початку уроку, заняття, лабораторної, практичної роботи тощо. Запис про проведення первинного інструктажу робиться в окремому журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, який зберігається в кожному кабінеті. спортивному залі та іншому робочому місці. Первинний інструктаж. який проводиться перед початком кожного практичного заняття. реєструється в журналі обліку навчальних занять. виробничого навчання на сторінці предмета в розділі про запис змісту уроку, заняття. Позаплановий інструктаж з учнями проводиться у разі порушення ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що може призвести чи призвело до травм тощо, при зміні умов виконання навчальних завдань, у разі нещасних випадків за межами закладу з метою їх попередження. Реєстрація позапланового інструктажу проводиться в журналі реєстрації інструктажів, що зберігається у кожному класі. Цільовий інструктаж проводиться з учнями у разі організації позакласних заходів (олімпіад, екскурсій, туристичних походів, спортивнихзмагань), під час проведення громадських позакласних робіт (прибирання територій, приміщень, дослідних робіт). Реєстрація проведення цільового інструктажу здійснюється у журналі реєстрації інструктажів. «Журнал реєстрації нещасних випадків, що сталися з вихованцями, учнями, студентами, курсантами, слухачами, аспірантами» ведеться відповідно діючим нормативним актам, записи ведуться охайно, своєчасно заповнюється. Кількість зареєстрованих нещасних випадків відповідають квартальним звітам.

Система роботи з охорони життя, здоров'я дітей та учнівської молоді, попередження дитячого травматизму та нещасних випадків по школі включає напрямки:

- забезпечення здорових і безпечних умов навчально-виховного процесу;

- навчання учнів з питань охорони життя, здоров’я, пожежної, радіаційної безпеки, безпеки дорожнього руху, попередження побутового травматизму як на уроках «Основи здоров`я», так і під час проведення позанавчальних заходів;

- профілактична робота з учнями в позаурочний час (виховна робота);

- інформаційно-агітаційна діяльність та просвітницька робота;

- робота з батьківською громадськістю;

Робота педагогічного колективу школи постійно спрямована на поліпшення профілактики травматизму та недопущення випадків травмування дітей та учнівської молоді через:

1. Систематичне проведення інструктажів з учнями у кабінетах підвищеної небезпеки, під час масових заходів, екскурсій, походів тощо.

2. Щомісячно проводяться бесіди по попередженню нещасних випадків, бесіди з правил дорожнього руху, з пожежної безпеки, з пропаганди здорового способу життя тощо.

3. Система обов’язкових масових заходів з безпеки життєдіяльності з учнями:

- у вересні – місячник безпеки руху «Увага ! Діти на дорозі!»;

- у листопаді, лютому, травні  – тиждень безпеки дорожнього руху;

- у квітні – тиждень громадського здоров’я;

- конкурс дитячих малюнків та агітаційних плакатів;

 - 4 рази на рік (напередодні канікул) – тиждень знань з безпеки життєдіяльності;

У планах виховної роботи класних керівників наявні бесіди з питань безпечної поведінки, збереження життя та здоров’я дітей. Наявні графіки чергування вчителів на перервах та графік чергування класів. Графіки затверджено установленим порядком. У класах підвищеної небезпеки (інформатики, хімії, трудового навчання, спортивній залі) наявні правила техніки безпеки.

 

       Проаналізувавши виховну роботу школи, можна дійти висновку, що основне завдання педагогічного колективу  навчального  закладу у 2019-2020 навчальному році полягає у продовженні створення такої виховної системи школи яка , здатна сформувати в учнів ціннісне ставлення до себе, до суспільства і держави, до сім'ї, родини, людей, до природи, до культури і мистецтва та до праці відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 р. № 1243.

 

Завдання на 2019-2020 навчальний рік

З метою реалізації положень Конституції України,законодавчих актів України в галузі освіти,створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної освіти,удосконалення культурних , національних,  освітніх прав і запитів усіх громадян,утвердження високого статусу педагогічних працівників у суспільстві у галузі освіти, визначені такі напрями і завдання діяльності школи в 2016-2017 навчальному році:

1.Реалізація основних положень особистісно-орієнтовного навчання та виховання;

2.Цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя над підвищенням рівня навчальних досягнень учнів з усіх навчальних предметів;

3.Вивчення і творче впровадження в практику навчання і виховання учнів педагогічних інновацій вчителів району,області України;

4.Робота над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учнів,самореалізацію творчої особистості;

5.Проведення шкільних олімпіад та більш ретельна індивідуальна підготовка учнів до участі в олімпіадах,конкурсах різного рівня;

6.Робота із здібними та обдарованими дітьми;

7.Підвищення рівня участі та професіоналізму учнів у виховних заходах школи та району;

8.Науково-методичне забезпечення допрофільного та профільного навчання у середній та старшій школі;

9.Реалізація системи внутрішнього  контролю на основі управлінських рішень;

10.Організація роботи методичних об’єднань;

11.Організація роботи щодо виконання рекомендацій міських конференцій;

12.Активізація роботи з питань виховання громадянської свідомості учнів,шкільного самоврядування,формування патріотизму,дотримання громадянських та конституційних обов’язків,поваги до державних символів України,національної ідеї;

13.Врахування вчителями-предметниками,класними керівниками принципів диференціації та індивідуалізації,психолого-педагогічних особливостей дітей;

14.Глибоке вивчення проблеми наступності навчання в школі І-ІІІ ступенів адаптації учнів 1 класу в школі,перехід на новий зміст навчання учнів 5 класу;

15.Організація ради школи,піклувальної ради,ради профілактики правопорушень;

16.Робота з профілактики дитячої злочинності та правопорушень;

17Створення безпечних умов з охорони праці для учнів і працівників школи,виховання економічної,естетичної,правової культури;

18.Розвиток матеріальної бази кабінетів;

19.Зміцнення матеріало-технічної бази школи,ремонт будівлі школи;

20.Дотримання санітарно-гігієнічного режиму.